Kadidlo Maydi (Somálsko) - živica

Kadidlo Maydi (Somálsko) - živica
Kliknite na obrázok a otvorí sa galéria
Výrobca: Česká republika
Kód produktu: 0004576
Dostupnosť: Tovar je dostupný (dodacia lehota 2 dni)
Cena: Tovar je dostupný (dodacia lehota 2 dni) 7,50€
Bez DPH: 6,25€
Množstvo: +
-
  -  

Maydi (Boswellia frereana) - druh divoko rastúci na malom území len v Somálsku, je označovaný za kráľa medzi kadidlami. Niekedy sa nazýva aj ako koptské kadidlo a svojou kvalitou je prirovnávaný k najlepším druhom z Ománu. Má zlatú farbu v stredne veľkých kusoch, typicky kadidlovú, ľahko balzamickú, zamatovú, teplo hrejivú a sladko živicovú vôňu s jemnými kvetinovými dotykmi a tónmi mošusu. Táto kvalita sa označuje ako Mushaad, čo znamená ten najvyšší stupeň.

Somálske sorty, ktoré vám ponúkame, patria medzi to najlepšie nielen z tejto africkej krajiny, ale radia sa k tomu najkvalitnejšiemu kadidlu vôbec. Pochádzajú z miestnych fariem z divoko rastúcich stromov s rešpektom ku kvalite suroviny a prírode.

Rôzne druhy kadidlovníka z čeľade brezulovitých, rastúcich predovšetkým v Arábii, Jemene, Ománe, Somálsku, ale aj v Indii, produkujú najznámejšiu živicu - kadidlo, nazývané tiež olibanum.

Patrí medzi najúčinnejšie čističe atmosféry, ako na duchovnej i fyzickej úrovni, má silné dezinfekčné účinky, vytvára pocit priezračnosti, zbožnosti, čistoty a pokoja. Stavia most medzi fyzickou a spirituálnu rovinou bytia. Ide o silný stimulant ľudského ducha, znižuje stres, uvoľňuje napätie, je vhodným doprovodom modlitieb a meditácií, rozširuje vedomie, má tiež významné liečebné účinky.

Pre pálenie kadidiel odporúčame kadidelnice z našej ponuky.

Návod, ako používať kadidelnice, uhlíky a kadidlá

Informácie o kadidle
Doba vykurovania
Druh kadidla živicové
Vôňa sladko živicová, balzamická s jemnými kvetinovými dotykmi a tónmi mošusu
Lokalita
Krajina pôvodu Somálsko
Všeobecné informácie
Hmotnosť 20 g.

Napísať recenziu


Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: