Základní kniha Kineziologie (Kim Da Silva)

Základní kniha Kineziologie (Kim Da Silva)
Kliknite na obrázok a otvorí sa galéria
Výrobca: Fontána
Kód produktu: 0007931
Dostupnosť: 1 kus
Cena: 1 kus 12,29€
Bez DPH: 11,17€
Množstvo: +
-
  -  

Skutočnosť, že cvičenie má zvláštne účinky na telo i ducha, a tým vnáša do života iný rozmer, vedeli už v starej Číne, Indii aj Grécku. Ešte v stredoveku patrila zvláštne aj tajné cvičenia a tréningové metódy k základným rytierskym cnostiam.

Ľudia dnes znovu začínajú objavovať, že telesnými cvikmi, ktoré nepatria len do oblasti športu, možno mnohé meniť. Kineziológia - nová náuka o pohybe - nás učí, ako možno telesným pohybom stabilizovať svoju vnútornú životnú silu tak, aby sa popri zdraví a príjemného pocitu lepšie rozvíjal aj duchovný, energetický potenciál. Pohyb je tou najprirodzenejšou vecou, ​​s ktorou sa stretávame v mnohých formách od narodenia až do smrti. To je tiež jeden z dôvodov, prečo nás môže práve kineziológia podporovať v najrôznejších životných situáciách.

Jej princíp spočíva v aktivácii pohybového reflexu tela - funkcia, ktorá v srdcovej, dýchacej či tráviacej rovine prebieha úplne autonómne bez nášho vedomého prispenia. Tento reflex sa súčasne prelína aj s druhým - tzv. sebeliečebným reflexom: funkciou, ktorá sa neustále snaží udržiavať organizmus pri živote, neustále sa snaží o vytvorenie dynamickej rovnováhy.

Táto kniha je teda o pohybe a o rovnováhe. Jej cieľom je oboznámiť čitateľa so základnými kineziologickým pojmami a naučiť novému vnímaniu fyzickej aktivity, ktoré vedie ku zdraviu a harmónii.

Obsah knihy (PDF)

Informácie o vydaní
Autor Kim Da Silva
Vydavateľ Fontána
Edícia
EAN 9788086179278
ISBN 978-80-8617-927-8
Rok vydania 2017
Jazyk česky
Informácie o knihe
Počet strán 208
Väzba pevná
Všeobecné informácie
Hmotnosť 320 g.
Rozmery 130 x 205 x 23

Napísať recenziu


Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: