Terapie se substancí (Friedrike Meckelová Fischerová)

Terapie se substancí (Friedrike Meckelová Fischerová)
Kliknite na obrázok a otvorí sa galéria
Výrobca: DharmaGaia
Kód produktu: 0008160
Dostupnosť: 1 kus
Cena: 1 kus 13,54€
Bez DPH: 12,31€
Množstvo: +
-
  -  

Jedinečný príbeh a definitívny sprievodca pre budúcu generáciu psychedelických psychoterapeutov. Vychádza pri príležitosti pražskej Medzinárodnej transpersonálnej konferencie v septembri 2017. Komplexný sprievodca metodikou liečebného použitia psychedelických substancií pri terapii emocionálnych a psychosomatických porúch.

Vo svojej prelomovej knihe doktorka Friedrike Meckelová Fischerová vysvetľuje, ako môže uvážlivé užívanie psychedelických substancií pri psycholytickej psychoterapii vyvolať dramatický prielom aj u ľudí, ktorí nereagujú na klasické psychoterapeutické metódy. Doktorka Meckelová dospela k pozoruhodnému záveru, že psycholytická psychoterapia je jedinou metódou, ktorá dosahuje hĺbok ľudskej psyché, potrebných na vyriešenie a vyliečenie aj tých najskrytejších poranení vrátane posttraumatických porúch. Psychedeliká sa v klinickom výskume a psychoterapii bežne používali do 60. rokov 20. storočia. Od tej doby boli, až na krátke obdobie vo Švajčiarsku, kedy sa dr. Meckelová zoznámila so základmi psycholytickej terapie, postavené mimo zákon. V priebehu rokov vyvinula dr. Meckelová vlastnú unikátnu psychoterapeutickú metódu, pri ktorej sa tieto substancie využívajú k dosiahnutiu pokroku aj u pacientov, ktorí sa takzvane "zasekli" v bežnom procese terapie.

Vo svojej prelomovej knihe autorka vysvetľuje postupy, štádiá a nástroje psycholytickej terapii, špecifiká jednotlivých substancií, zvlášť LSD, MDMA a 2C-B, i nebezpečenstvá a riziká súvisiace s používaním týchto mocných látok.

Táto kniha predstavuje svojho druhu jedinú komplexnú príručku terapeutického využitia psychedelických substancií ako pri liečbe úzkostných, neurotických a psychosomatických porúch, tak pri rozvoji vlastnej osobnosti.

Dr. Meckelová je lekárka, ktorá prekonala výcvik v individuálnej, skupinovej a rodinnej psychoterapii a so Stanislavom Grofom v terapii transpersonálnej. Predslov napísal Stanislav Grof. Preložil Alexander Neuman.

"Zrozumiteľným a presným jazykom sa tu opisuje všetko, čo je nevyhnutné poznať pre efektívne a bezpečné užívanie substancií pri terapii tohto druhu a pre prácu so zmenenými stavmi vedomia všeobecne." - Stanislav Grof

Obsah knihy (PDF)

Informácie o vydaní
Autor Friedrike Meckelová Fischerová
Vydavateľ DharmaGaia
Edícia
EAN 9788074360763
ISBN 978-80-7436-076-3
Rok vydania 2017
Jazyk česky
Informácie o knihe
Počet strán 294
Väzba brožovaná
Všeobecné informácie
Hmotnosť 370 g.
Rozmery 130 x 200

Napísať recenziu


Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: