Žádná voda, žádná luna (Osho)

Žádná voda, žádná luna (Osho)
Kliknite na obrázok a otvorí sa galéria
Výrobca: Fontána
Kód produktu: 0008163
Dostupnosť: 1 kus
Cena: 1 kus 16,89€
Bez DPH: 15,35€
Množstvo: +
-
  -  
Štítky: voda, filozofia, osho

Zahoďte vedro s vodou - s vašim egom, s vašou mysľou, s vašimi ilúziami. Nechajte ho, nech sa rozpadne: voda zmizne, odraz luny zmizne - žiadna voda, žiadna luna, prázdnota v ruke... A to je osvietenie: keď je vo vašich rukách prázdnota, keď je všetko prázdne, keď nikto neexistuje, dokonca ani vy - pretože ak ste tu vy, je tu aj vedro, staré vedro.

V tomto zväzku zoznamuje autor čitateľa s podstatou zenu a s pravou povahou osvietenia. Sviežim podaním zenových príbehov nám sprostredkováva esenciu zenu v celej jeho kráse a mystérii. Jeho komentáre otriasajú monotónnym stereotypom každodenného života a otvárajú nám cestu k pochopeniu základov existencie a na nájdenie nášho pravého ja.

To, že existujete v tomto svete, je sen; skutočnosť je, že existujete v božstvo. To, že ste na trhu, je sen; skutočnosť je, že ste nikdy neodišli z centra existencie, nikdy ste neodišli od Boha. To, že ste odišli na trh, je sen - a sen môže pokračovať ľubovoľne dlho, neplatí pre neho žiadny časový limit. Ak si myslíte, že ste telo, je to sen - nikdy ste neboli telo. Ak si myslíte, že ste sa narodili a zomriete, je to sen - nikdy ste sa nenarodili a nikdy nezomriete, to je nemožné.

Informácie o vydaní
Autor Osho
Vydavateľ Fontána
Edícia
EAN 9788073369002
ISBN 978-80-7336-900-2
Rok vydania 2017
Jazyk česky
Informácie o knihe
Počet strán 318
Väzba brožovaná
Všeobecné informácie
Hmotnosť 420 g.
Rozmery 140 x 200

Napísať recenziu


Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: