Angelologie dějin 2 (Emil Páleš)

Angelologie dějin 2 (Emil Páleš)
Kliknite na obrázok a otvorí sa galéria
Výrobca: Sophia
Kód produktu: 0008462
Dostupnosť: 1 kus
Cena: 1 kus 58,89€
Bez DPH: 53,54€
Množstvo: +
-
  -  

Je dávno známou, ale nevyriešenou záhadou kultúrnych dejín, že tvoriví géniovia - vedci, umelci, filozofi, politickí a náboženskí vodcovia - prichádzajú vo vlnách. Na rôznych miestach sveta sa vynára podobné estetické cítenie, rovnaké myšlienky, filozofické intuície a umelecké štýly. Ľudia na odľahlých miestach nezávisle na sebe pracujú na rovnakých problémoch, nachádzajú pôvodné riešenie a podávajú správy o okamihoch inšpirácie - vnuknutia s podobným obsahom. V závislosti na dobovom kultúrnom kontexte sa tieto zážitky inšpirácie vykladajú ako zjavenie Boha či bohov, anjelov, múz, predkov alebo sa pripisujú neprebádaným schopnostiam ľudského mozgu.

Táto kniha prináša prvú dôkladnú evidenciu o štatisticky nenáhodnom, synchrónnom a periodickom charaktere vĺn tvorivosti v celosvetových dejinách. V kolektívnom podvedomí ľudstva sa odohráva pomalé cyklické striedanie duševných dominánt (archetypov), čo sa odráža v transfigurácii hodnotových rebríčkov, v striedaní náboženských kultov, paradigiem vedeckého myslenia a v politických reštrukturalizáciách spoločnosti.

Časové zákonitosti a podobu týchto premien ducha poznali už naši predkovia. V mýtických rozprávaniach a obrazoch božstiev nám odkázali zhustenú skúsenosť, múdrosť o zákonitostiach vývoja človeka a prírody. V západnej tradícii sa hovorilo o siedmich archanjelov, ktorí sa cyklicky striedajú ako duchovia času a inšpirujú epochy podfarbené zakaždým inú, špecifickou duchovnou kvalitou. Aj ďalšie civilizácie rozprávajú o periodickom príchode a odchode duchovných mocností, ktoré zasahujú do ľudských dejín. Tieto údaje, až doteraz považované za fikciu, zodpovedajú reálnym kultúrnym a politickým vlnám v dejinách.

Informácie o vydaní
Autor Emil Páleš
Vydavateľ CAD Press
Edícia
EAN 9788097068820
ISBN 978-80-970688-2-0
Rok vydania 2012
Jazyk česky
Informácie o knihe
Počet strán 1032
Väzba pevná s prebalom
Všeobecné informácie
Hmotnosť ~2,3 kg.
Rozmery 217 x 305 x 35

Napísať recenziu


Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku:Podobné alebo súvisiace produkty (1)