Tajemství skrytých dimenzí vesmíru (Lisa Randall)

Tajemství skrytých dimenzí vesmíru (Lisa Randall)
Kliknite na obrázok a otvorí sa galéria
Výrobca: Paseka
Kód produktu: 0008548
Dostupnosť: 1 kus
Cena: 1 kus 21,89€
Bez DPH: 19,90€
Množstvo: +
-
  -  

Vesmír stále skrýva mnohé tajomstvá. Okrem troch známych priestorových rozmerov možno zahŕňa aj ďalšie dimenzie. Zatiaľ nevieme, či tieto dimenzie majú rozmery zlomku milimetra či sú naopak nekonečné, či vôbec existujú alebo či neexistuje vedľa nášho vesmíru iný, zatiaľ neviditeľný a nedosiahnuteľný.

Autorka nás veľmi prístupnou formou, s mnohými originálnymi a vtipnými analógiami, sprevádza fyzikou až na samú hranicu súčasného poznania. Zoznamuje čitateľa aj s tými najťažšími problémami, ktoré tak trápia bádateľa v odbore teórie relativity, kvantovej teórie a gravitácie, a naznačuje možné riešenia kľúčových otázok fyziky - riešenie pomocou skrytých dimenzií, úplne originálne a navyše v budúcnosti overiteľné. Škálu navrhnutých modelov s rozmermi navyše, vrátane supersymetrických a strunových teórií, obohacuje o vlastné návrhy nekonečne veľkých dimenzií.

Lisa Randallová, historicky vôbec prvú profesorka teoretickej fyziky na Harvardovej univerzite, sa zaoberá časticovou fyzikou, strunovou teóriou a kozmológiou. Patrí k najtalentovanejším mladým vedcom v USA, je spoluautorkou najviac citovaných prác a podľa časopisu Time aj jednou z najvplyvnejších ľudí na Zemi.

Informácie o vydaní
Autor Lisa Randall
Vydavateľ Paseka
Edícia
EAN 9788074321139
ISBN 978-80-7432-113-9
Rok vydania 2011
Jazyk česky
Informácie o knihe
Počet strán 464
Väzba pevná s prebalom
Všeobecné informácie
Hmotnosť 1,1 kg.
Rozmery 140 x 240

Napísať recenziu


Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: