Tao zeleninové zahrady (Carol Deppe)

Tao zeleninové zahrady (Carol Deppe)
Kliknite na obrázok a otvorí sa galéria
Výrobca: DharmaGaia
Kód produktu: 0008619
Dostupnosť: 1 kus
Cena: 1 kus 15,99€
Bez DPH: 14,54€
Množstvo: +
-
  -  

V knihe sa autorka zaoberá praktickými metódami aj hlbšou podstatou záhradničenia. Deppe sa zameriava na niektoré najobľúbenejšie zeleniny domácich záhrad paradajky, fazuľu, hrach a listovú zeleninu a ukazuje na ich príklade základné princípy a postupy, ktoré záhradníci potrebujú poznať k úspešnému pestovaniu akejkoľvek jedlej plodiny.

Práca Carol Deppe je už dlho inšpirovaná taoizmom a Tao zeleninovej záhrady je usporiadané podľa základných myšlienok taoizmu. Pritom ponúka hojnosť praktických rád pre záhradníkov v tak rozmanitých otázkach, ako sú organické metódy vysporiadania sa s rastúcim problémom plesne zemiakovej, ako vyšľachtiť rezistenciu voči plesni zemiakovej u tradičných odrôd pre zajtrajšok; založenie domácej semennej banky vrátane návodu na prípravu semien na dlhodobé skladovanie a ako dehybridizovat hybridy; dvadsaťštyri dobrých miest, kde nevsádzať stromy, a tridsaťsedem dobrých dôvodov, prečo nepestovať rôzne druhy zeleniny.

Deppe tiež pozýva čitateľa do svojej záhrady naťových zelenín a predstavuje novú metódu pestovania naťových zelenín, ktorá prináša omnoho vyššie výnosy na oveľa menšej ploche pri vynaložení oveľa menej práce. Touto metódou si rodina môže vypestovať aj na maličkej záhradke všetku vňaťovú zeleninu na leto aj na zmrazenie a na usušení na zimu, čo je výborné pre pestovateľov na malých záhradách a v mestách.

Tao zeleninovej záhrady je určené pre záhradníkov všetkých úrovní, od začiatočníkov po skúsených pestovateľov, a poskytuje jedinečný vzťahový rámec okno do sveta prírody, do záhrady a do nás samých.

Informácie o vydaní
Autor Carol Deppe
Vydavateľ DharmaGaia
Edícia
EAN 9788074360787
ISBN 978-80-7436-078-7
Rok vydania 2018
Jazyk česky
Informácie o knihe
Počet strán 256
Väzba brožovaná
Všeobecné informácie
Hmotnosť -
Rozmery 160 x 240

Napísať recenziu


Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: