Životní úklid (Margareta Magnusson)

Životní úklid (Margareta Magnusson)
Kliknite na obrázok a otvorí sa galéria
Výrobca: Grada
Kód produktu: 0008864
Dostupnosť: 1 kus
Cena: 1 kus 10,05€
Bez DPH: 9,14€
Množstvo: +
-
  -  

Vo Švédsku existuje spôsob, ako sa zbaviť mnohoročného neporiadku. Švédi ho nazývajú döstädning: dö znamená smrť a städning znamená upratovanie. Hoci môže takýto názov vyvolávať chmáry, jedná sa o prekvapivo povzbudzujúci proces zbavenia sa nepotrebných vecí a možno ho uskutočniť v ktoromkoľvek období života. Každopádne je lepšie začať skôr, ako neskôr, kedy už to za vás musia urobiť druhí.

V knižke Životné upratovanie švédska umelkyňa Margareta Magnussonová so škandinávskym humorom a múdrosťou inšpiruje čitateľa, aby podľahli čaru minimalizmu. Jej radikálna aj zábavná metóda môže Vám pomôcť sa pustiť do citlivých rozhovorov na tému čo so všetkými tými nazhromaždenými vecami, vďaka nej sa celý proces vypratania môže namiesto zdrvujúcej skúsenosti stať niečím povzbudivým.

Margareta napovedá, ktorých predmetov sa možno zbaviť ľahko (nenosené šatstvo, nechcené darčeky, nepoužívané taniere) a ktoré si skôr budete chcieť ponechať (fotografie, milostné listy, niekoľko umeleckých výtvorov vašich detí).

Do preberania sa náradím zosnulého manžela i svojou vlastnou tajnou zásuvkou ukrývajúcou drobné neresti sa Margarete podarilo vniesť prvok humoru, ukazuje, že döstädning nemusí byť len skľučujúca. Čitatelia postupne nahliadnu do jej života vo Švédsku, môžu sa nechať inšpirovať severským pohľadom na vec a ľahšie sa rozlúčiť s niektorými svojimi vecami.

Informácie o vydaní
Autor Margareta Magnusson
Vydavateľ Grada
Edícia
EAN 9788027108770
ISBN 978-80-271-0877-0
Rok vydania 2018
Jazyk česky
Informácie o knihe
Počet strán 144
Väzba pevná
Všeobecné informácie
Hmotnosť 280 g.
Rozmery 133 x 200 x 20

Napísať recenziu


Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku:Podobné alebo súvisiace produkty (1)