Kouzlo boha Thovta (Jiří Tomek)

Kouzlo boha Thovta (Jiří Tomek)
Kliknite na obrázok a otvorí sa galéria
Výrobca: Argo
Kód produktu: 0008866
Dostupnosť: 1 kus
Cena: 1 kus 15,55€
Bez DPH: 14,14€
Množstvo: +
-
  -  

Kniha predstavuje v našom literárnom kontexte najucelenejší komplex prerozprávanej staroegyptskej literatúry, ktorý zahŕňa prastaré mýty, báje, poviedky, rozprávky, cestopisy, proroctvá, milostné piesne, chválospevy a bájky. Prevedie nás cez príhody faraónov Starej ríše, Strednej ríše a Novej ríše až do ptolemaiovske a rímske doby a predstaví nám pestrý svet viac ako tri tisícročia trvajúcej ríše, svet jej bohov, legendárnych panovníkov, mudrcov, pisárov, staviteľov a kúzelníkov, ale aj obyčajných prostých ľudí, vidiečanov, námorníkov, roľníkov a remeselníkov.

Dozvieme sa, aké mali Egypťania predstavy o vzniku sveta, stvorenia bohov a ľudí a spoznáme, akí boli a čomu vládli Re, Usir, Thovt, Anup, Eset, Suteh, Hór, Chnum a ďalšie mocné božstvá. Ich príbehy sú plné intríg, bojov, ale aj lásky, nehy, porozumenia a múdrosti. Udivia nás podivuhodné kúzla bohov, predovšetkým boha múdrosti Thovta, a tiež divy, ktoré faraónom Džoserovi, Nebkovi, Snofruovi a Chufuovi, stavebníkom pyramíd, a slávnemu Ramessovi II. Veľkému, predvedú ich kúzelníci a mudrci.

Spoznáme hrdinské činy statočných faraónov Sekenenrea a Ramessa II. Veľkého a zaujmú nás napínavé a tajuplné príbehy faraónov Sabaka, Taharka, Sethiho II., Ramessa III., Psammetika a komorníka Sinuhet. Múdrosť zvierat prezentuje päť bájok. A je samozrejmé, že sa stretneme s najznámejšou faraónkou, kráľovnou Kleopatrou.

Informácie o vydaní
Autor Jiří Tomek
Vydavateľ Argo
Edícia
EAN 9788025722152
ISBN 978-80-257-2215-2
Rok vydania 2018
Jazyk česky
Informácie o knihe
Počet strán 267
Väzba pevná
Všeobecné informácie
Hmotnosť -
Rozmery 160 x 230

Napísať recenziu


Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: