Kadidlá

Kadidlá v ponuke nášho obchodu Tara Ezoterika, Konventná 19, Bratislava - Staré Mesto. Kadidlá sú obyčajne vonné živice, používané v kombinácii s myrhou a balzamom a pri pálení vydávajú korenistú arómu. Používa sa často pri rôznych náboženských obradoch alebo pri meditáciách. Okrem rôznych druhov živíc, kadidlá môžu byť vyrobené z kôry stromov, driev alebo bylín, ako napr. obľúbená šalvia.

Pre pálenie kadidiel odporúčame kadidelnice z našej ponuky.

Zobrazenie: ZoznamVedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Kadidlo Harmala (Pakistan) - bylina
Harmala (Peganum harmala), bylina, ktorej domov v Stredomorí, Prednej Ázii, ale aj v Himalájach a Mandžusku. Bola dobre známa aj v antike ako čarovná rastlina. Je to posvätná rastlina starého Orientu, vždy bola cenená ako pre svoje liečebné využitie ..
4,80€
Piesok do kadidelnice (150 g)
Čistý piesok šedej farby do kadidelnice.. Piesok slúži ako tepelná izolácia žeravého uhlíka do kadidelnice. Do každej kadidelnice, či už kovovej alebo keramickej, treba nasypať piesok podľa potreby tak, aby žeravý uhlík bol dostatočne tepelne izol..
1,50€
Kadidlo Elemi suché (Holandsko) - živica
Živica Elemi napustená do dreveného uhlia. Kanárník luzonský (Canarium luzonicum), rastúci v tropických oblastiach Ázie, predovšetkým na Filipínach, produkuje hustú, lepkavú živicu, nazývanú Elemi. Pri vykurovaní uvoľňuje ľahký, éterický dym s ..
6,50€
Uhlík do kadidelnice Excelsior (40 mm)
Uhlík Excelsior do vodnej fajky alebo kadidelnice. Uhlík uchopte kliešťami a zápalkou alebo zapaľovačom zapáľte okraj. Uhlík začne iskriť, položte ho na korunku (hlavu vodnej fajky) alebo do kadidelnice (nezabudnite do kadidelnice umiestniť nehorľ..
1,99€
Kadidlo Vrcholák Arjuna (Nepál) - bylina
Vrcholák (Terminalia chebula) je strom stredného vzrastu, rastúci v Indii (kde je považovaný za svätý) a v podhorí Himalájí. Jeho plody, nazývané v Nepále Harri, či Budhovo ovocie, u nás prakticky neznáme, sú však jedným z najcennejších a najúčinnejš..
5,60€
Kadidlo Shaabi (Omán) - živica
Kadidlo Shaabi obsahuje drobné aj stredné zrná, tiež veľké zlepence so zvyškami kôry a dreva, poväčšinou tmavej farby. Je považované za najnižšiu kvalitu, napriek tomu ide o kadidlo, ktoré sa dá označiť slovami, veľmi dobré. Vôňa je silne balzamic..
4,99€
Kadidlo Santalové drevo červené (Afrika)
Už od staroveku je drevo Pterocarpusu santalového (Pterocarpus soyauxii) považované v Indii za brata bieleho santalu, znamená to, že mu boli prisúdené rovnaké vlastnosti a účinky. Spomína sa aj v Biblii. Tvorí základ orientálnych vykurovacích zmesí, ..
2,49€
Kadidlo Muira Puama (Brazília) - drevo
Muira Puama (Liriosma ovata) je malý strom, pôvodom z Amazónie, ktorý je miestnymi obyvateľmi používaný pre celé množstvo liečebných účelov. V Európe sú najviac cenené jeho afrodiziakálne účinky, výluhy a odvary sa používajú na liečbu impotencie, ..
2,90€
Kadidlo Grécke chrámové - Gardénia (Grécko) - zmes živíc
Vykurovanie sa v Pravoslávnej cirkvi prevádzkuje snáď ešte vo väčšej miere, než v katolíckej cirkvi. K chrámovému vykurovaniu sa v Grécku, ale aj v iných oblastiach s pravoslávnou vierou, používajú okrem iného tieto malé valčeky, zložené z mnohých dr..
5,70€
Uhlík do kadidelnice mini (27 mm)
Uhlík mini na pálenie kadidel v kadidelnici. Horí cca 45 min. Uhlík uchopte kliešťami a zápalkou alebo zapaľovačom zapáľte okraj. Uhlík začne iskriť, položte ho do kadidelnice (nezabudnite do kadidelnice umiestniť nehorľavú podložku alebo nasypať ..
1,29€
Kadidlo Smreková živica s kôrou
Kadidlo Smreková živica s kôrou. Kadidlo Smreková živica s kôrou navodí atmosféru lesa, a prečistí dýchacie cesty, aj celý priestor. Pre pálenie kadidiel odporúčame kadidelnice z našej ponuky. Návod, ako používať kadidelnice, uhlíky a kadidl..
0,90€
Kadidlo Píniová živica (Francúzsko) - živica
Borovice pínie (Pinus pinea) rastú v mnohých oblastiach celého sveta. V antike bola považovaná za posvätný strom. Indiáni Strednej a Severnej Ameriky používajú jej živicu ako jedno z najdôležitejších vykurovadiel. Pre svoje silné dezinfekčné a ant..
4,99€
Kadidlo Beyo netriedené (Somálsko) - živica
Kadidlo Beyo (Boswellia carteri), netriedené - je druh kadidla rastúce hlavne v Somálsku, ide o základnú kvalitu bez triedenia, obsahuje menšie slzy živice so zvyškami kôry a dreva. Dá sa označiť ako prírodnejšia verzia triedenej sorty, má výrazne gr..
4,19€
Kadidlo Dračia krv (Jemen) - živica
Dračia krv Jemen (Dracaena cinnabari) je najlepšia sorta Jemenskej dračej krvi, ide o najčistejšiu živicu výnimočnej kvality. Používajte, ak chcete odstrániť silné negatívne vplyvy a energie. Ide o jedno z najsilnejších kadidiel pre tieto účely. V..
11,50€
Kadidlo Santalové drevo (Austrália)
Austrálsky santal (Santalum album) v sebe nesie energie suchých a nehostinných oblastí Austrálie. Jeho vôňa je pomerne zložitá, sladko drevitá s balzamickými tónmi a dotykmi včelieho vosku či starých driev, miestami má aj jemne korenistý charakter. ..
5,80€
Kadidlo Grécke chrámové - Magnólia (Grécko) - zmes živíc
Vykurovanie sa v Pravoslávnej cirkvi prevádzkuje snáď ešte vo väčšej miere, než v katolíckej cirkvi. K chrámovému vykurovaniu sa v Grécku, ale aj v iných oblastiach s pravoslávnou vierou, používajú okrem iného tieto malé valčeky, zložené z mnohých dr..
5,70€
Kadidlo Boswelia Hougari Superior (Omán) - živica
Kadidlo Hougari Superior (Boswellia sacra) je vysoko cenený a kvalitný druh kadidla, veľké belavo zelené kusy s výraznou a citrusovou arómou aj tónmi mandlí, ovocia a kvetín. Z Ománu pochádzajú tie najviac cenené druhy kadidiel, zberajú sa 2x ročn..
8,99€
Kadidlo Grécke chrámové - Myrha (Grécko) - zmes živíc
Vykurovanie sa v Pravoslávnej cirkvi prevádzkuje snáď ešte vo väčšej miere, než v katolíckej cirkvi. K chrámovému vykurovaniu sa v Grécku, ale aj v iných oblastiach s pravoslávnou vierou, používajú okrem iného tieto malé valčeky, zložené z mnohých dr..
5,70€
Kadidlo Biely bizón (USA) - zmes
Hopiovia patrili medzi veľmi mierumilovné indiánske kmene v porovnaní s ostatnými, ktoré na území Severnej Ameriky žili. Pokiaľ to len šlo, snažili sa riešiť konflikty s ostatnými aj vnútri kmeňa skôr diplomaticky, dohodou a vytvorením kompromisu, ne..
4,99€
Kadidlo Sal (Nepál) - živica
Sal (Shorea robusta) je označenie nielen živice, ale aj stromov, ktoré ju produkujú. Tie sú pomaly rastúce, až 35 m vysoké, vyskytujú sa od strednej Indie až po Himaláje. V budhistickej tradícii sa verí, že sa Budha narodil práve pod týmto stromom, r..
4,50€
Kadidlo Shazri (Omán) - živica
Kadidlo Shazri z Ománu (Boswellia sacra) má stredné a menšie zrná, nájdeme ale aj väčšie kusy. Má zlatú farbu s balzamickou, živicovou, kadidlovou, mierne korenistou vôňou s nádychom grepu a pomaranča. Rôzne druhy kadidlovníka z čeľade brezulovitý..
5,30€
Kadidlo Santal biely (Indonézia)
Santalové drevo (Santalum album) z Indonézie je svojou vôňou najbližšie k indickým druhom. Má sladko zamatovú vôňu s typickými santalovým tónmi, ide o výbornú kvalitu s vysokým obsahom santalového oleja. Santalovník pochádza z Indie, dnes sa ale k..
8,99€
Kadidlo Benzoe Sumaterská (Indonézia) - živica
Benzoe Sumaterská (Styrax benzoin) je živica pochádzajúca z Indonézie resp. Indočíny. Zárezmi do kôry stromu Styrax benzoin sa vylučuje živica, ktorá sa potom zbiera. Pri spaľovaní má sladko balzamovú, čokoládovú až korenistú vôňu s nádychom vanilky...
5,10€
Kadidlo Šaman (Amazónia)
Táto nesmierne hlboká a spirituálne vykurovacia zmes v sebe nesie posolstvo amazonských šamanov, ktorí pri svojich obradných a liečiteľských rituáloch dokážu dovidieť až k samotnej podstate ľudského bytia, do vyšších sfér, k princípom fungovania vesm..
8,60€
Kadidlo Kopál biely (Peru) - živica
Kopál biely (Protium copal), pochádzajúci z Peru je označovaný ako pôvodná živica starých indiánskych kultúr, ktorá je považovaná za posvätnú a radenú medzi tie najlepšie druhy a kvality. Slovo kopál je odvodené od aztéckeho copalcoahuitl, čím je ..
5,70€