Kadidlá

Kadidlá v ponuke nášho obchodu Tara Ezoterika, Konventná 19, Bratislava - Staré Mesto. Kadidlá sú obyčajne vonné živice, používané v kombinácii s myrhou a balzamom a pri pálení vydávajú korenistú arómu. Používa sa často pri rôznych náboženských obradoch alebo pri meditáciách. Okrem rôznych druhov živíc, kadidlá môžu byť vyrobené z kôry stromov, driev alebo bylín, ako napr. obľúbená šalvia.

Pre pálenie kadidiel odporúčame kadidelnice z našej ponuky.

Zobrazenie: ZoznamVedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Kadidlo San Miguel - živica
Kadidlo San Miguel - zmes živíc na očistu priestoru pálením kadidla. Živica pochádza z Indie, vôňa je kadidlová. Pálime v kadidelnici na uhlíku.  Používame min.1 x týždenne, po zlepšení atmosféry - 1 x mesačne. 60gr. Pre pálenie kadidiel odpo..
4,19€
Bez DPH: 3,49€
Kadidlo Chakra Energy - živica
Kadidlo Chakra Energy - zmes živíc na očistu priestoru pálením kadidla. Živica pochádza z Indie, vôňa je ťažšia, kadidlová, meditačná. Pálime v kadidelnici na uhlíku.  Používame min.1 x týždenne, po zlepšení atmosféry - 1 x mesačne. 60 gr. Pr..
4,19€
Bez DPH: 3,49€
Piesok do kadidelnice (150 g)
Čistý piesok šedej farby do kadidelnice.. Piesok slúži ako tepelná izolácia žeravého uhlíka do kadidelnice. Do každej kadidelnice, či už kovovej alebo keramickej, treba nasypať piesok podľa potreby tak, aby žeravý uhlík bol dostatočne tepelne izol..
1,50€
Bez DPH: 1,25€
Kadidlo Kanela biela (Haiti) - drevo
Kanela je preslávené vykurovadlo indiánov strednej a južnej Ameriky. Jej kôra vonia po škorici, preto bola v stredoveku mylne považovaná za škoricovník a pri dobývaní Južnej Ameriky spôsobila túžba po jej získaní značné obete. Šamani a šamanky v A..
5,40€
Bez DPH: 4,50€
Uhlík do kadidelnice Excelsior (40 mm)
Uhlík Excelsior do vodnej fajky alebo kadidelnice. Uhlík uchopte kliešťami a zápalkou alebo zapaľovačom zapáľte okraj. Uhlík začne iskriť, položte ho na korunku (hlavu vodnej fajky) alebo do kadidelnice (nezabudnite do kadidelnice umiestniť nehorľ..
1,99€
Bez DPH: 1,66€
Kadidlo Muira Puama (Brazília) - drevo
Muira Puama (Liriosma ovata) je malý strom, pôvodom z Amazónie, ktorý je miestnymi obyvateľmi používaný pre celé množstvo liečebných účelov. V Európe sú najviac cenené jeho afrodiziakálne účinky, výluhy a odvary sa používajú na liečbu impotencie, ..
2,90€
Bez DPH: 2,42€
Kadidlo Grécke chrámové - Ruža (Grécko) - zmes živíc
Vykurovanie sa v Pravoslávnej cirkvi prevádzkuje snáď ešte vo väčšej miere, než v katolíckej cirkvi. K chrámovému vykurovaniu sa v Grécku, ale aj v iných oblastiach s pravoslávnou vierou, používajú okrem iného tieto malé valčeky, zložené z mnohých dr..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Grécke chrámové - Gardénia (Grécko) - zmes živíc
Vykurovanie sa v Pravoslávnej cirkvi prevádzkuje snáď ešte vo väčšej miere, než v katolíckej cirkvi. K chrámovému vykurovaniu sa v Grécku, ale aj v iných oblastiach s pravoslávnou vierou, používajú okrem iného tieto malé valčeky, zložené z mnohých dr..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Uhlík do kadidelnice mini (27 mm)
Uhlík mini na pálenie kadidel v kadidelnici. Horí cca 45 min. Uhlík uchopte kliešťami a zápalkou alebo zapaľovačom zapáľte okraj. Uhlík začne iskriť, položte ho do kadidelnice (nezabudnite do kadidelnice umiestniť nehorľavú podložku alebo nasypať ..
0,99€
Bez DPH: 0,83€
Kadidlo Grécke chrámové - Magnólia (Grécko) - zmes živíc
Vykurovanie sa v Pravoslávnej cirkvi prevádzkuje snáď ešte vo väčšej miere, než v katolíckej cirkvi. K chrámovému vykurovaniu sa v Grécku, ale aj v iných oblastiach s pravoslávnou vierou, používajú okrem iného tieto malé valčeky, zložené z mnohých dr..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Myrha (Keňa) - živica
Kadidlo Myrha z Kene (Commiphora myrrha). Myrha, živica myrhovníka rastúceho na severovýchode Afriky a Arabskom polostrove, je spoločne s kadidlom jedným z najstarších a najznámejších vykurovadiel. Jedným z darov Troch Kráľov Kristovi bola myrha. ..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Boswelia Hougari Superior (Omán) - živica
Kadidlo Hougari Superior (Boswellia sacra) je vysoko cenený a kvalitný druh kadidla, veľké belavo zelené kusy s výraznou a citrusovou arómou aj tónmi mandlí, ovocia a kvetín. Z Ománu pochádzajú tie najviac cenené druhy kadidiel, zberajú sa 2x ročn..
7,50€
Bez DPH: 6,25€
Kadidlo Biely bizón (USA) - zmes
Hopiovia patrili medzi veľmi mierumilovné indiánske kmene v porovnaní s ostatnými, ktoré na území Severnej Ameriky žili. Pokiaľ to len šlo, snažili sa riešiť konflikty s ostatnými aj vnútri kmeňa skôr diplomaticky, dohodou a vytvorením kompromisu, ne..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Sal (Nepál) - živica
Sal (Shorea robusta) je označenie nielen živice, ale aj stromov, ktoré ju produkujú. Tie sú pomaly rastúce, až 35 m vysoké, vyskytujú sa od strednej Indie až po Himaláje. V budhistickej tradícii sa verí, že sa Budha narodil práve pod týmto stromom, r..
4,50€
Bez DPH: 3,75€
Kadidlo Palo Santo 25 g (Mexiko) - drevo
Drevo Palo Santo (Bursera graveolens) tohto stredoamerického stromu má pre danú oblasť nesmierny spirituálny význam. Rastie v Amazónii od Ekvádoru po Peru, čiastočne v Mexiku a bolo odpradávna používané prapôvodnými obyvateľmi pre svoje magické, očis..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Posvätný Jaguár
Táto pradávna zmes, pochádzajúca zo Strednej Ameriky, obsahuje všetky posvätné druhy kopálových živíc, zlatý, čierny a biely kopál. Staré mayské civilizácie ju miešali a spaľovali za účelom očistenia priestoru aj osôb od negatívnych energií, na posil..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Kopál biely
Kopálová živica pochádza z rôznych druhov stromov, pôvodná rastlina býva často ťažko identifikovateľná, ich domovina je Stredná a Južná Amerika. Pre predkolumbovské indiánske kultúry to bola najdôležitejšia obetina, majúca rovnaký význam ako ľudská k..
5,70€
Bez DPH: 4,75€
Kadidlo Benzoe Sumaterská (Indonézia) - živica
Benzoe Sumaterská (Styrax benzoin) je živica pochádzajúca z Indonézie resp. Indočíny. Zárezmi do kôry stromu Styrax benzoin sa vylučuje živica, ktorá sa potom zbiera. Pri spaľovaní má sladko balzamovú, čokoládovú až korenistú vôňu s nádychom vanilky...
5,10€
Bez DPH: 4,25€
Kadidlo Maydi (Somálsko) - živica
Maydi (Boswellia frereana) - druh divoko rastúci na malom území len v Somálsku, je označovaný za kráľa medzi kadidlami. Niekedy sa nazýva aj ako koptské kadidlo a svojou kvalitou je prirovnávaný k najlepším druhom z Ománu. Má zlatú farbu v stredne ve..
8,30€
Bez DPH: 6,92€
Kadidlo Myrha Ogaden (Etiópia) - živica
Myrha Ogaden (Commiphora myrrha) je jeden z najlepších druhov myrhy vôbec, pochádza z Ogadenu (východná Etiópia) a vyznačuje sa veľkými kusmi hrdzavo zlato hnedej farby a typicky myrhovou, horko korenistou, jemne drevitou a mandlovitou vôňou so sladk..
5,70€
Bez DPH: 4,75€
Kadidlo Kopál biely (Peru) - živica
Kopál biely (Protium copal), pochádzajúci z Peru je označovaný ako pôvodná živica starých indiánskych kultúr, ktorá je považovaná za posvätnú a radenú medzi tie najlepšie druhy a kvality. Slovo kopál je odvodené od aztéckeho copalcoahuitl, čím je ..
5,70€
Bez DPH: 4,75€
Kadidlo Palina černobyľ himalájska (Nepál) - bylina
Palina černobyľ (Artemisia vulgaris) resp. Palina obyčajná je snáď najstaršou magickou a šamanskou bylinou používanou na rituálne účely už od dôb úsvitu ľudskej kultúry. Na západe je zasvätená antickej bohyni Artemis, na východe zasa Šivovi, každopád..
7,50€
Bez DPH: 6,25€
Kadidlo Lemongrass Bio (Egypt) - bylina
Lemongrass (Cymbopogon citratus), čiže citrónová tráva, rastie v tropických oblastiach Afriky, Ázie a Južnej Ameriky. Pôvodne pochádza z Indie. Pri vykurovaní vydáva príjemnú, silnú sviežu vôňu s chladným citrónovým nádychom. Používa sa vňať, ktor..
2,99€
Bez DPH: 2,49€
Kadidlo Kopál Oro
Kopál je spoločný názov pre celé množstvo živíc, niekedy aj fosílneho pôvodu, ktoré pochádzajú z rastlín botanicky aj geologicky vzdialených. Domovom väčšiny Kopálov je Stredná a Južná Amerika, v Mayskej kultúre hrali rovnakú úlohu ako v Európe ka..
4,19€
Bez DPH: 3,49€
Kadidlo Boswelia Hougari Normal (Omán)
Hougari Normal - veľmi dobrá kvalita, veľké kusy zlatisto hnedej farby s jemnou a ľúbeznou, balzamicko živicovitou, slabo korenistou vôňou obsahujúcou tóny grepov a pomarančov. Rôzne druhy kadidlovníka z čeľade brezulovitých, rastúcich predovšetký..
4,99€
Bez DPH: 4,16€