Knihy - Filozofia

Knihy - Filozofia v ponuke nášho obchodu Tara Ezoterika, Konventná 19, Bratislava - Staré Mesto. Knihy v tejto kategórii sú späté s duchovným rastom človeka, ale sú užšie zamerané na filozofickú podstatu. Filozofické rozpravy nad podstatou života a samotnej existencie ľudstva.

Zobrazenie: ZoznamVedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Laskavost, jasnost a porozumění (Gyatso Tenzin)
Táto kniha je všeobecne považovaná za najčítavejší dalajlamov spis. Kniha bola preložená do desiatok jazykov a je dokladom autorovej láskavosti, jasnosti a hlbokého vhľadu do danej problematiky. Dvadsať kapitol knihy je prakticky usporiadaných do ..
12,79€
Bez DPH: 11,63€
Třpyt prázdna (Míla Tomášová)
Ak v knihe Za čas a priestor, ktorá, ostatne ako väčšina autorkiných prác, predstavuje most medzi kresťanskou mystikou, praxou jogovej filozofie a múdrosťou zen-budhizmu, sú niektoré transcendentálne skúsenosti iba naznačené, vo Třpytu prázdna a Svět..
15,65€
Bez DPH: 14,23€
Sněm filosofů
Snem filozofov (Turba philosophorum) je jedným z najslávnejších a najvplyvnejších alchymických traktátov stredoveku. Vo forme zápisnice zo snemu tých Pythagorových žiakov, ktorí zostali (po vyhladení jeho školy roku 510 pr. Kristom), zachytáva obsah ..
19,65€
Bez DPH: 17,86€
Přijď a následuj mne (Osho)
Sú veci, ktoré sa nedajú vyjadriť priamo. Sú tak živé a tak zásadné, že musíte chodiť okolo nich. Sú ako elektrické drôty; nemôžete sa ich dotknúť priamo, je to nebezpečné. Preto Ježiš tak často prihovára v podobenstvách. Podobenstvo je prosté i zlož..
16,89€
Bez DPH: 15,35€
Žádná voda, žádná luna (Osho)
Zahoďte vedro s vodou - s vašim egom, s vašou mysľou, s vašimi ilúziami. Nechajte ho, nech sa rozpadne: voda zmizne, odraz luny zmizne - žiadna voda, žiadna luna, prázdnota v ruke... A to je osvietenie: keď je vo vašich rukách prázdnota, keď je všetk..
16,89€
Bez DPH: 15,35€
Esoterní hodiny III (Rudolf Steiner)
V ezoterických hodinách dával Rudolf Steiner inštruktáž užšiemu okruhu svojich žiakov, a to predovšetkým s ohľadom na ich meditatívny život a úsilie. V ezoterických hodinách zhromaždených v tomto treťom zväzku vysvetľuje prežívania meditujúceho člove..
12,75€
Bez DPH: 11,59€
Dalajlámova mačka a umenie priasť (David Michie)
Pred odchodom na prednáškové turné do Ameriky poverí dalajláma svoju milovanú mačku Jesku (JSK, Jej Svätosť mačku) úlohou: má objaviť pravú príčinu šťastia. Plnenie tejto úlohy zavedie mačku do netušených dobrodružstiev! Napínavá naháňačka ulicami..
8,54€
Bez DPH: 7,76€
Dalajlamova kočka a síla meditace (David Michie)
Začítajte sa do kúzelného rozprávania múdrej himalájske mačky a objavte silu meditácie. "Ak ste niekedy pochybovali, či má vaše mačacia spoločníčka nejaký vlastný vnútorný svet, tak sa len pozerajte, čo sa deje, keď zaspí a stratí vedomú kontrolu ..
8,99€
Bez DPH: 8,17€
Tao te ťing (Lao-c')
Lao-c', Starý majster, žil asi v rokoch 570 až 490 pred Kr. Historik S'-ma Čchien o ňom napísal: "Lao-c' pestoval cestu (tao) a jej silu (te). Učil, že človek sa má snažiť skryť a zostať bez mena. Žil po dlhé roky v kráľovstve Čou. Keď videl, ako dyn..
14,15€
Bez DPH: 12,86€
Metafyzika - Koncepcia realistického poznania (Peter Fotta)
Autor predkladá súčasnú verziu realistickej metafyziky s dôrazom na jej metodologickú svojbytnosť a epistemologickú jednotu. Vo filozofickej literatúre vypĺňa medzeru systematického spracovania koncepcie poznávacieho realizmu metafyziky. Mapuje a hod..
11,89€
Bez DPH: 10,81€
Dogma a rituál vysoké magie - zväzok 1. (Eliphas Lévi)
S prihliadnutím k prvému vydaniu z roku 1913 v preklade Bohumila Janouška upravil, z väčšej časti znovu preložil, doplnil a doslovom opatril D. Ž. Bor. 1. zväzok Diela Eliphas Léviho. ..
22,25€
Bez DPH: 20,23€
O duchu zákonů II. (Charles Montesquieu)
Druhý diel tohto zásadného spisu dejín politickej filozofie a politickej sociológie nebol doteraz nikdy do češtiny preložený, hoci 2-zväzkové dielo tvorí jednoliaty celok. Rovnako ako prvý diel aj tento zväzok je opatrený predslovom prekladateľa a..
22,86€ 21,99€ -4%
Bez DPH: 19,99€
Kdo jsme? (Karel Kostka - Cubeca)
Odkiaľ sa vzal svet a život? Aký je vzťah medzi ľudským vedomím a bytím, priestorom a časom? Presahuje globálna inteligencia chápanie nášho smrteľného mozgu? Kde sa skrýva večnosť a ako súvisí s relativity času? V knihe plnej ohromujúcich tvrdení ..
12,29€
Bez DPH: 11,17€
Práh duchovního světa - Aforistické úvahy (Rudolf Steiner)
Kniha je základným pojednaním pre každého človeka, ktorý sa uberá po ceste poznania a začína sa dotýkať nadzmyslového sveta. Učí sa čítať obrazy, ktoré sa mu vynárajú, a prežívať jeho skutočnosti a bytosti. Na tejto ceste nielen rozvíja svoje jasnozr..
5,89€
Bez DPH: 5,35€
Problém bytí u Aristotela (Pierre Aubenque)
Mierne poškodená, obal na zadnej strane zašpinený. Interpretácia celku Aristotelovej teoretickej filozofie, ako ju Pierre Aubenque podáva v tomto zväzku, stojí na aporetičnosti rečového bytia na jednej a dokonalého bytia na druhej strane. V reči s..
23,39€ 17,59€ -25%
Bez DPH: 15,99€
Vesmír v jedinom atóme (Dalajláma)
Galileo, Kopernik, Newton, Niels Bohr, Einstein... ich objavy otriasli naším vnímaním základnej otázky: kto sme a aké je naše miesto vo svete? Zanechali nám po sebe neľahké dilemy. Veda alebo náboženstvo? Viera alebo empirické bádanie? Kto má monopol..
8,49€
Bez DPH: 7,72€
Síla lidskosti (Daniel Goleman)
Prevratné, motivujúce, vysoko presvedčivé. Sila ľudskosti je najvýznamnejšou a najaktuálnejšiou výpoveďou jednej z najvplyvnejších duchovných a politických osobností dnešnej doby. Dobro a súcit, pozitívna energia, to nie sú len prázdne slová. To j..
12,69€
Bez DPH: 11,54€
Jíst, Spát, Jít. Jíst, Spát, Jít (Janet Hall)
Ako pútnik sa človek stáva "chodcom v dvoch svetoch" - ide na priesečníku viditeľného, fyzického sveta pred svojimi očami a neviditeľného, netelesného sveta za svojimi očami, a celý čas sa snaží udržať sám seba v rovnováhe presne na hrane, kde sa oba..
8,59€
Bez DPH: 7,81€
Mylné domněnky vědy (Rupert Sheldrake)
Najomylnejšou domnienkou vedy je názor, že veda už pochopila podstatu reality - že základné otázky sú už zodpovedané a teraz ostáva len doriešiť detaily. V tejto knihe vám Rupert Sheldrake, jeden z najviac priekopníckych vedcov súčasnosti, názorne..
17,19€
Bez DPH: 15,63€
Vědomí zasvěcence (Rudolf Steiner)
Ďalšia kniha prednášok Rudolfa Steinera vyslovených v dňoch 11. až 22. augusta 1924 v Torquay. ..
11,25€
Bez DPH: 10,23€
Projevy karmy (Rudolf Steiner)
Kniha zahŕňa texty prednášok Rudolfa Steinera venovaných podstate významu Karmy. ..
9,49€
Bez DPH: 8,63€
David a Šalomoun (Neil Asher Silberman, Israel Finkelstein)
Dvaja významní súčasní archeológovia, známi svojou knihou Objavovanie Biblie, vydanej aj v mnohých svetových jazykoch, sa tentoraz zaoberajú biblickým tradovaním príbehov slávnych kráľov Dávida a Šalamúna a ich utváraním v priebehu izraelských dejín...
4,39€
Bez DPH: 3,99€
O sebepoznání (Plótínos)
Titul je posledným Plótínovým pokusom predstaviť trojakú ontologickú úroveň jeho univerza. Vychádza zo skúsenosti sebapoznania jednotlivej duše, ktorá môže sama seba pochopiť ako trvalo zakorenenú v božskom intelekte, a dokonca sa dotknúť Jedna, vyvý..
9,85€
Bez DPH: 8,95€
Pohledy ze skutečného světa (Georgij Ivanovič Gurdžijev)
Kniha Pohledy ze skutečného světa predstavuje súbor prednášok Georgija Ivanoviča Gurdžijeva prednesených k jeho žiakom. Zbierka vyšla až po jeho smrti a je vytvorená na základe denníkových zápisov a spomienok ľudí, ktorí sa týchto prednášok zúčastnil..
12,39€
Bez DPH: 11,26€
Svatý Grál na čtyřech rovinách bytí (Jan Provazník)
Filozoficko - ezoterická štúdia. Symbolika svätého grálu zahaľuje aj odkrýva tajomstvo Cesty nadol a nahor. V zmysle cesty nadol, chodníky zrodenia, možno obraz Svätého grálu chápať ako žriedlo, z ktorého vyvierajú bytostné prúdy vytvárajúce skutočno..
7,29€
Bez DPH: 6,63€