Knihy - Filozofia

Knihy - Filozofia v ponuke nášho obchodu Tara Ezoterika, Konventná 19, Bratislava - Staré Mesto. Knihy v tejto kategórii sú späté s duchovným rastom človeka, ale sú užšie zamerané na filozofickú podstatu. Filozofické rozpravy nad podstatou života a samotnej existencie ľudstva.

Zobrazenie: ZoznamVedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Konfuciova moudrost - pro 21. století (Yu Dan)
"Ľudia sa nemenia. V každej dobe sú teda aktuálne a inšpiratívne myšlienky a rady múdrych z akokoľvek dávnych čias." Pred 2500 rokmi si žiaci mysliteľa a filozofa Konfucia zaznamenávali každú jeho myšlienku a objavovali každý kúsok jeho života. O ..
11,79€
Žádná voda, žádná luna (Osho)
Zahoďte vedro s vodou - s vašim egom, s vašou mysľou, s vašimi ilúziami. Nechajte ho, nech sa rozpadne: voda zmizne, odraz luny zmizne - žiadna voda, žiadna luna, prázdnota v ruke... A to je osvietenie: keď je vo vašich rukách prázdnota, keď je všetk..
16,15€
Člověk a jeho symboly (C. G. Jung)
Bohato ilustrovaná kniha je prvým a jediným dielom, v ktorom C. G. Jung vykladá laickému čitateľovi svoju nesmierne vplyvnú teóriu symbolov, ako sa prejavujú predovšetkým v snoch. Jung sám nadobudol presvedčenie, že má povinnosť vysvetliť aj nepoučen..
44,59€
Esoterní hodiny III (Rudolf Steiner)
V ezoterických hodinách dával Rudolf Steiner inštruktáž užšiemu okruhu svojich žiakov, a to predovšetkým s ohľadom na ich meditatívny život a úsilie. V ezoterických hodinách zhromaždených v tomto treťom zväzku vysvetľuje prežívania meditujúceho člove..
12,75€
Dalajlámova mačka a umenie priasť (David Michie)
Pred odchodom na prednáškové turné do Ameriky poverí dalajláma svoju milovanú mačku Jesku (JSK, Jej Svätosť mačku) úlohou: má objaviť pravú príčinu šťastia. Plnenie tejto úlohy zavedie mačku do netušených dobrodružstiev! Napínavá naháňačka ulicami..
9,39€
Esoterní úvahy o karmických souvislostech (Rudolf Steiner)
Prvá časť preslávenej prednáškovej série Rudolfa Steinera zahŕňa prednášky o tvorbe karmických síl a o karmickej podmienenosti osude historicky významných jednotlivcov, na ktorých príklade vysvetľuje vesmírne zákonitosti vychádzajúce z ríše príčin. V..
11,05€
Dalajlamova kočka a síla meditace (David Michie)
Začítajte sa do kúzelného rozprávania múdrej himalájske mačky a objavte silu meditácie. "Ak ste niekedy pochybovali, či má vaše mačacia spoločníčka nejaký vlastný vnútorný svet, tak sa len pozerajte, čo sa deje, keď zaspí a stratí vedomú kontrolu ..
9,89€
Tao te ťing (Lao-c')
Lao-c', Starý majster, žil asi v rokoch 570 až 490 pred Kr. Historik S'-ma Čchien o ňom napísal: "Lao-c' pestoval cestu (tao) a jej silu (te). Učil, že človek sa má snažiť skryť a zostať bez mena. Žil po dlhé roky v kráľovstve Čou. Keď videl, ako dyn..
14,15€
Metafyzika - Koncepcia realistického poznania (Peter Fotta)
Autor predkladá súčasnú verziu realistickej metafyziky s dôrazom na jej metodologickú svojbytnosť a epistemologickú jednotu. Vo filozofickej literatúre vypĺňa medzeru systematického spracovania koncepcie poznávacieho realizmu metafyziky. Mapuje a hod..
11,89€
Dogma a rituál vysoké magie - zväzok 1. (Eliphas Lévi)
S prihliadnutím k prvému vydaniu z roku 1913 v preklade Bohumila Janouška upravil, z väčšej časti znovu preložil, doplnil a doslovom opatril D. Ž. Bor. 1. zväzok Diela Eliphas Léviho. ..
22,25€
O duchu zákonů II. (Charles Montesquieu)
Druhý diel tohto zásadného spisu dejín politickej filozofie a politickej sociológie nebol doteraz nikdy do češtiny preložený, hoci 2-zväzkové dielo tvorí jednoliaty celok. Rovnako ako prvý diel aj tento zväzok je opatrený predslovom prekladateľa a..
25,15€ 19,99€ -21%
Kdo jsme? (Karel Kostka - Cubeca)
Odkiaľ sa vzal svet a život? Aký je vzťah medzi ľudským vedomím a bytím, priestorom a časom? Presahuje globálna inteligencia chápanie nášho smrteľného mozgu? Kde sa skrýva večnosť a ako súvisí s relativity času? V knihe plnej ohromujúcich tvrdení ..
12,29€
Práh duchovního světa - Aforistické úvahy (Rudolf Steiner)
Kniha je základným pojednaním pre každého človeka, ktorý sa uberá po ceste poznania a začína sa dotýkať nadzmyslového sveta. Učí sa čítať obrazy, ktoré sa mu vynárajú, a prežívať jeho skutočnosti a bytosti. Na tejto ceste nielen rozvíja svoje jasnozr..
5,89€
Problém bytí u Aristotela (Pierre Aubenque)
Mierne poškodená, obal na zadnej strane zašpinený. Interpretácia celku Aristotelovej teoretickej filozofie, ako ju Pierre Aubenque podáva v tomto zväzku, stojí na aporetičnosti rečového bytia na jednej a dokonalého bytia na druhej strane. V reči s..
23,39€ 15,99€ -32%
Vesmír v jedinom atóme (Dalajláma)
Galileo, Kopernik, Newton, Niels Bohr, Einstein... ich objavy otriasli naším vnímaním základnej otázky: kto sme a aké je naše miesto vo svete? Zanechali nám po sebe neľahké dilemy. Veda alebo náboženstvo? Viera alebo empirické bádanie? Kto má monopol..
8,49€
Síla lidskosti (Daniel Goleman)
Prevratné, motivujúce, vysoko presvedčivé. Sila ľudskosti je najvýznamnejšou a najaktuálnejšiou výpoveďou jednej z najvplyvnejších duchovných a politických osobností dnešnej doby. Dobro a súcit, pozitívna energia, to nie sú len prázdne slová. To j..
12,69€
Jíst, Spát, Jít. Jíst, Spát, Jít (Janet Hall)
Ako pútnik sa človek stáva "chodcom v dvoch svetoch" - ide na priesečníku viditeľného, fyzického sveta pred svojimi očami a neviditeľného, netelesného sveta za svojimi očami, a celý čas sa snaží udržať sám seba v rovnováhe presne na hrane, kde sa oba..
8,59€
Mylné domněnky vědy (Rupert Sheldrake)
Najomylnejšou domnienkou vedy je názor, že veda už pochopila podstatu reality - že základné otázky sú už zodpovedané a teraz ostáva len doriešiť detaily. V tejto knihe vám Rupert Sheldrake, jeden z najviac priekopníckych vedcov súčasnosti, názorne..
17,19€
Vědomí zasvěcence (Rudolf Steiner)
Ďalšia kniha prednášok Rudolfa Steinera vyslovených v dňoch 11. až 22. augusta 1924 v Torquay. ..
11,25€
Projevy karmy (Rudolf Steiner)
Kniha zahŕňa texty prednášok Rudolfa Steinera venovaných podstate významu Karmy. ..
9,49€
David a Šalomoun (Neil Asher Silberman, Israel Finkelstein)
Dvaja významní súčasní archeológovia, známi svojou knihou Objavovanie Biblie, vydanej aj v mnohých svetových jazykoch, sa tentoraz zaoberajú biblickým tradovaním príbehov slávnych kráľov Dávida a Šalamúna a ich utváraním v priebehu izraelských dejín...
4,39€
O sebepoznání (Plótínos)
Titul je posledným Plótínovým pokusom predstaviť trojakú ontologickú úroveň jeho univerza. Vychádza zo skúsenosti sebapoznania jednotlivej duše, ktorá môže sama seba pochopiť ako trvalo zakorenenú v božskom intelekte, a dokonca sa dotknúť Jedna, vyvý..
9,85€
Pohledy ze skutečného světa (Georgij Ivanovič Gurdžijev)
Kniha Pohledy ze skutečného světa predstavuje súbor prednášok Georgija Ivanoviča Gurdžijeva prednesených k jeho žiakom. Zbierka vyšla až po jeho smrti a je vytvorená na základe denníkových zápisov a spomienok ľudí, ktorí sa týchto prednášok zúčastnil..
12,39€
Svatý Grál na čtyřech rovinách bytí (Jan Provazník)
Filozoficko - ezoterická štúdia. Symbolika svätého grálu zahaľuje aj odkrýva tajomstvo Cesty nadol a nahor. V zmysle cesty nadol, chodníky zrodenia, možno obraz Svätého grálu chápať ako žriedlo, z ktorého vyvierajú bytostné prúdy vytvárajúce skutočno..
7,29€
O povaze symbolu (René Alleau)
Čo je symbol? Ako ho vykladať? Prečo ho študovať? Táto kniha poskytuje ucelený klasifikáciu a interpretáciu symbolov užitočných pri výklade profánnych diel tak aj posvätných textov. Podľa Marie-Madeleine Davy, autorky slávnej Encyklopedie mysti..
8,19€