Knihy - História

Knihy - História v ponuke nášho obchodu Tara Ezoterika, Konventná 19, Bratislava - Staré Mesto. Knihy v kategórii História sú zamerané na udalosti v dejinách z ezoterického pohľadu, môžu byť preto zároveň zamerané na mágiu alebo mystiku príp. filozofiu.

Zobrazenie: ZoznamVedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Slovania v dávnej minulosti (Nikolaj Sevastjanovič Deržavin)
Od najstarších písomných správ o predkoch Slovanov rozoberá autor postupne Venedov, Antov, východných i západných Slovanov, pobaltských Slovanov atď,. ich osídlenia, spoločenské zriadenia v akých žili, slovanské opevnenia a hrady. Čomu sa venovali..
8,55€
Tajný příběh Spasitele (Frank Fabian)
Nie je to tak dávno, čo svetovú pozornosť vzrušil nález tzv. Kumránských zvitkov v Izraeli blízko Mŕtveho mora a vzápätí tiež objav knižnice v Nag-Hammádí. Tieto dokumenty akoby úplne odporovali vzletnému a miestami až výbušnom evanjeliu Lukášovom; n..
13,35€
Templářské meridiány (William F. Mann)
Kniha odhaľuje podstatu templárskej tajnej náuky, ktorá bola kľúčom k ich moci. Dokazuje kartografické vedomosti, ktoré umožňovali templárom plávať cez Atlantik a založiť osady v Novom svete. Vysvetľuje spojenie medzi templárskymi poludníkmi a putova..
8,49€
Pozemské sítě (Hugh Newman)
Dokazujú staré mapy, že prvé vymeriavanie zemegule prebehlo už pred 12 000 rokmi? Mali kedysi póly inú polohu ako dnes? Existuje tajná sieť spájajúca posvätné miesta starovekých čias? Ako možno počúvať zemským symfoniám? V tejto útlej, zato revolu..
8,45€
Malá historie draků - 80 ilustrácií (Joyce Hargreavesová)
Prečo sa stretávame s drakmi takmer vo všetkých ľudských kultúrach? Aké geomantické poklady draci strážia? Vo skvostne vyzdobenej knižke rozpráva Joyce Hargreavesová príbehy týchto pozoruhodných živočíchov zo všetkých kútov sveta. Tento bohato ilu..
8,45€
Na počiatku bol Sumer (Vojtech Zamarovský)
Sumeri sú prvým historicky doloženým národom na svete. Žili v oblasti medzi riekami Eufrat a Tigris na území dnešného Iraku, kde archeológovia vykopali z hlbín tisícročí trosky ich miest a poklady ich umenia. Kniha je doplnená časťou Pocta Vojtech..
12,65€
Keltové - mýtus a realita (Stefan Zimmer)
Pozoruhodné náboženstvo Keltov, ich kultúra i svet predstavuje stále fascinujúcu tému - nielen pre obdivovateľov druidov či milovníkov dobrodružstva Asterixa a Obelixa... Nová kniha odborníkov z nemeckého nakladateľstva WBG prináša pestrý obraz tohto..
13,59€
Války Anunnaků - Nukleární sebezničení ve starověkém Sumeru (Chris H. Hardy)
Kniha skúma rozvíjajúce sa vzťahy anunnackých bohov s ľudstvom, ich mocenské boje a podrobnosti ich jadrovej vojny na planéte Zem. Keď došlo v 20. storočí k odpáleniu jadrových zbraní, nebolo to prvýkrát, čo sa ľudia stali svedkami tak strašnej skazy..
17,79€
Starodávna minulosť kozáctva
Knihu Starodávna minulosť kozáctva treba chápať ako úvod k téme kozáctva a k jeho znovuzrodeniu v Rusku na konci 20. storočia. Zmeny, ktoré nastali začiatkom 90-tich rokov v Rusku, umožnili obnoviť tradičný spôsob života kozákov a ich kultúrnych trad..
9,39€
Biblické divy a zázraky (Josef Imbach)
4. zväzok edičnej série Základné teologické témy Známy súčasný švajčiarsky teológ rozvíja svoj výklad v niekoľkých rovinách. V prvej časti sa pýta (nábožensko-historicky), akú úlohu zohrali správy o zázrakoch v starovekom svete a ako, "zázra..
10,59€
Řeka bohů I. - Román ze starého Egypta (Wilbur Smith)
Nevídaná nádhera starovekého Egypta, krajiny faraónov vybudovanej na zlate a umierajúce chamtivými intrigami mocných, ožije vďaka farebnému rozprávaniu mimoriadne talentovaného otroka Taita. Práve on bol vychovávateľom vezírovej dcéry Lostris, neskôr..
12,25€
Kráľovstvo Slovanov (Mauro Orbini)
Pôvodná kniha Maura Orbiniho Kráľovstvo Slovanov by sa dala rozčleniť na tri časti. V prvej časti je všeobecný prehľad o Slovanoch, druhou časťou je prevzatá kniha, dnes nazývaná Letopis popa Dukljanina (hoci jej názov je tiež Kráľovstvo Slovanov), a..
18,05€
Posvátná tradice ve starém Egyptě (Rosemary Clarková)
Celé stáročia ľudstvo fascinuje tajomstvo starého Egypta. Každý ďalší archeologický objav však znamená novú hádanku: prečo táto starobylá civilizácia stavala toľko chrámov, hrobiek, prečo budovala pyramídy? Skutočným pokladom Egypta je pravý význam a..
25,59€
Boží mágové - Zapomenutá moudrost ztracené civilizace (Graham Hancock)
Nové archeologické dôkazy pre existenciu prehistorických civilizácií, od autora bestselleru Odtlačky božích prstov. Bestseller Grahama Hancocka Odtlačky božích prstov, rozsiahle pátranie po tajomstve našej minulosti a po dôkazoch stratenej prehistori..
27,75€
Keltské symboly (Sabine Heinz)
Kelti - tajomstvom opradený starý národ, ktorého spôsob života aj obraz sveta sa strácajú v hmle minulosti. A predsa sú jeho symboly platné ešte dnes a kuriózne na ne narážame takmer všade: na dôstojných portáloch kostolov, na rozpadnutých náhrobkoch..
8,05€
Výpravy do mytické minulosti 2 (Zecharia Sitchin)
Slávny bádateľ Zecharia Sitchin v tejto knihe ako prvý odhaľuje existenciu tajnej komnaty v egyptskej Veľkej pyramíde a rozpráva vlastný príbeh o svojom nezdolnom odhodlaní objaviť pravdu, ktoré ho takmer stálo život - či už išlo o nešťastnú náhodu a..
14,45€
Kroniky Anunnaků (Zecharia Sitchin)
Čo keby príbehy zo Starého zákona a ďalších starovekých písomností, napríklad zo Sumeru, Babylonu, Egypta a Grécka, neboli púhymi mýtmi alebo podobenstvami, ale záznamy skutočných historických udalostí? Zecharia Sitchin (1920-2010), povestný svojo..
16,59€
Třináctá učednice - Duchovní dobrodružství (Deepak Chopra)
Podľa New York Times veľmi úspešný autor knihy "Budha a Ježiš" splieta dohromady historický príbeh, tajomstvo, vzrušujúce dobrodružstvo a intrigy v tomto majstrovsky napísanom románe, ktorý odhaľuje prekvapivé objavy o neznámom poslednom učeníkovi Kr..
14,89€
Výpravy do mýtické minulosti (Zecharia Sitchin)
Bola Trója obyčajnou básnickú predstavou, skutočným miestom, kde bojovali a umierali hrdinovia, či javiskom, na ktorom pomstychtiví bohovia pohybovali ľudskými osudmi ako šachovými figúrkami? Existovala Atlantída alebo je len alegorickým mýtom antiky..
15,45€
Vnitřní Egypt aneb Deset ran duše (Annick de Souzenelle)
Autor v tejto knihe približuje a vykladá biblický príbeh 2. knihy Mojžišovej o úteku z Egypta a egyptských ranách ako príbeh o povstávaní človeka a jeho prerodu z animálnej dimenzie na obraz Boží. Svojim vhľadom do mýtickej obraznosti biblického j..
11,89€
Podivná medicína (Nathan Belofsky)
Kniha Podivná medicína ponúka prenikavý pohľad na lekársku prax v priebehu histórie. Upozorňuje na pochybné myšlienky, bizarne vykonávané ošetrenia a na najhrubšie mysliteľné chyby, ktorých sa lekári dopúšťali. Kniha popisuje aplikáciu chybných vedec..
11,45€
O duchu zákonů II. (Charles Montesquieu)
Druhý diel tohto zásadného spisu dejín politickej filozofie a politickej sociológie nebol doteraz nikdy do češtiny preložený, hoci 2-zväzkové dielo tvorí jednoliaty celok. Rovnako ako prvý diel aj tento zväzok je opatrený predslovom prekladateľa a..
25,15€ 19,99€ -21%
Relativita do kapsy (Alexander Ženíšek)
110 stránok ku 110. výročiu Einsteinovej relativity (1905-2015). Kniha Relativita do vrecka je venovaná výkladu špeciálnej teórie relativity. Prvých deväť kapitol sa zaoberá kinematikou a dynamikou pevných telies. Ďalšie časti - až do 17. kapitoly - ..
14,99€
Jak číst egyptské hieroglyfy (Mark Collier, Bill Manley)
Priali ste si niekedy vedieť čítať hieroglyfické písmo starovekého Egypta? Teraz je to s pomocou tohto praktického sprievodcu možné. Hodí sa pre úplných začiatočníkov aj pre tých, ktorí si želajú zdokonaliť svoje znalosti jazyka a kultúry starovekého..
14,89€
Manuův zákoník
Významný staroveký indický kódex mravov a správneho správania kastovej indickej spoločnosti, ktorý ju riadil po tisícročia až do novoveku - dôležitá literárna pamiatka pre štúdium náboženstiev, histórie a práva. ..
18,99€