Knihy - Mágia a Okultizmus

Knihy - Mágia a Okultizmus v ponuke nášho obchodu Tara Ezoterika, Konventná 19, Bratislava - Staré Mesto. Knihy zamerané na tajomstvá mágie, posmrtného života, dejov medzi nebom a zemou, čarovanie a kúzla.

Zobrazenie: ZoznamVedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Tajné síly přírody a člověka (Karel Weinfurter)
"To, čo vieme, toho je veľmi málo - ale čo nevieme, toho je nekonečnosť." (Laplace) Podávam čitateľom knihu, ktorá pojednáva o veciach a predmetoch, ktoré sú stále skoro všetky na indexe. To jest, veda o nich hovorí len veľmi vzdialene a nerada, a..
16,15€
Corpus Hermeticum Theofani (Theofanus Abba)
V knihe je zverejnené množstvo drobných prác, do ktorých autor vložil svoje celoživotné skúsenosti s praktickou alchýmiou, mágiou a psychurgiou, aby ich tak sprístupnil ďalším generáciám. Všetky texty Theofana Abbu boli pripravené na vydanie priam..
22,65€
Magická Wicca - magie, rituály, rady (Scott Cunningham)
Scott Cunningham je jedným z najznámejších a najuznávanejších autorov wiccanskej literatúry. Večne živá Wicca je kniha, ktorá čitateľovi jednoducho, priamo, a napriek tomu komplexne predstavuje wiccanské náboženstvo a rituály. Autor v nej prostým a v..
10,99€
Základní kniha hermetismu (Vladimír Sládeček)
Tento úvod do tajných náuk je určený tým, ktorí v sebe chcú aktivovať okultné schopnosti. Kniha sa opiera o základné hermetické poučky západnej tradície a vykonáva širokú škálu metód, medzi ktoré patria duchovná gymnastika, náuka o dychu, náuka o tel..
13,99€
Přírodní čarodějnictví (Ellen Dugan)
Prírodná čarodejnica by mala mať povedomie o magickej energii prítomnej vo všetkých súčastiach prírody. Tento neviditeľný svet je jadrom čarodejníctva. A je tiež základom všetkej magickej činnosti. Naučíte sa čarovať, posilníte svoju čarodejnú moc a ..
11,09€
Přírodní magie (Henricus Cornelius Agrippa)
Táto prvá sústavná učebnica mágie zo 16. storočia, ktorá sa stala korunným klenotom celej alchymistickej filozofie, k vám prichádza v modernej redakčnej úprave. Agrippova "Okultná filozofia" je majstrovsky zostaveným systémom vychádzajúcim z tradi..
11,99€
Wiccapedie - Bílá magie v moderní příručce (Shawn Robbinsová)
Zlepšite si život vďaka tejto úžasnej knižke o súčasnom čarovaní! Moderne poňatá príručka z pera dvoch uznávaných čarodejníc odkrýva tajomstvo kúziel a prináša súhrnné a prehľadné recepty na šťastie, vrátane posielania kúziel e-mailom či v textových ..
12,79€
Alchymistova kuchyně (Guy Ogilvy)
Alchymistický prístup k odhaľovaniu podstaty a zloženia hmotného sveta odpradávna priťahoval skúmavé mysle a počas stredoveku sa pátraním po "kameni mudrcov" zaoberali najslávnejší bádatelia. Knižka Alchymistova kuchyne uvádza čitateľa do tajuplné..
8,45€
Čarodějnictví pro každý den (Deborah Blake)
Nájdite si čas pre svoju dušu v uponáhľanom svete. Choďte svojou vlastnou pohanskou cestou s pôvabom a múdrosťou a začleňte duchovnú prax do svojho života aspoň na niekoľko minút týždenne. Jednoduchá, zábavná a zrozumiteľná kniha ukazuje, že bez ohľa..
10,25€
Pomůcka k introspekci (František Bardon)
Kniha je praktickou obhajobou dôležitosti sebapoznania (introspekcie), bez ktorého sa žiadny človek nemôže dostať do ríše mágie a samozrejme ani do ďalších ríš hermetizmu. František Bardon, autor preslávenej zasväcovacej sústavy, rovnako ako ostat..
28,95€
Rituály a magické předměty (Jeanne Ruland)
Táto kniha je o mágii - o čare vedomého rokovania a o usmerňovaní vlastných síl do služieb svetla. Biela mágia je náuka plná mieru, ktorá hlása, že život je vo všetkom. Ide v nej o návrat k sebe samému, o obrátenie a nápravu, vďaka ktorým sa stávame ..
10,19€
Okultní hnutí v 19. století a jeho vztah ke světové kultuře (Rudolf Steiner)
Čitatelia nájdu v knihe informácie o tajných spoločnostiach a rádoch, o ich cieľoch a poslaní. V knihe je ďalej načrtnutý prehľad svetového moderného duchovného hnutia, antropozofie, aj osobnosť teozofickej spoločnosti H.P. Blavatská. Kniha sa okr..
8,55€
Bylinářství - Věda i alchymie (Wolf-Dieter Storl)
Ozajstný znalec bylín nie je len botanikom či farmakológom, teda niekým, kto pozná vonkajšiu stránku rastlín a kto si prečítal a naštudoval niečo o ich používaní. Oveľa viac je tiež okultista - v tom zmysle, že dokáže nahliadnuť pod povrch prejavov s..
16,45€
Vyšší bdělost - Malá učebnice bílé magie (Herbert Fritsche)
Dve zásadné práce jedného z popredných okultných spisovateľov prvej polovice 20. storočia. Herbert Friteche, významný homeopat a žiak Gustava Meyrinka, s odkazom na staré a osvedčené autority v oblasti mystiky a ezoterného bádania vedie svojich či..
8,79€
Slavné grimoáry minulosti (Josef Veselý)
Grimoáry sú knihy, ktoré obsahujú návody pre čarodejnícku či magickú prax od predpisov na prípravu preparátov pre liečenie cez postupy zhotovovania talizmanov až po pokyny pre vyvolávanie duchov. Grimoáry sú zaujímavou sociologickou a sociálno-psycho..
10,25€
Aleister Crowley a skrytý Bůh (Kenneth Grant)
Aleister Crowley a skrytý Boh je podrobná a kritická štúdia o Crowleyho systéme sexuálnej mágie a o osobitných obradoch, ktoré Crowley vykonával a presadzoval s cieľom podporenia Zákona slobody, ktorého heslom je "láska pod vôľou". Táto kniha tiež..
12,05€
Magie křišťálové koule - učebnice věštění (Věra Kubištová)
Tento úvod do magických umení je určený pre všetkých, ktorí majú odvahu vstúpiť do sveta, v ktorom neplatia všeobecne známe zákonitosti. Na svojom vlastnom životnom príbehu autorka dopodrobna zoznamuje s umením čítať v krištáľovej guli a zasväcuje do..
12,45€
O obtížnosti alchymie - zväzok 5.
Kniha o obtiažnosti alchýmie (Theobald von Hoghelande Middelburgensis), Harmonická zhoda alchymických filozofov (Davidis Lange D. Medici), Tajomstvo alchýmie (C. H. Gravel). ..
21,59€
Rosarium philosophorum - Růženná zahrada filosofská (Jaroš Griemiller z Třebska)
Česky písané pojednanie Jaroša Griemillera z roku 1578 predstavuje najcennejší doklad alchymistického písomníctva Rudolfínskej doby. Edíciu sprevádzajú dve odborné štúdie, edičný aparát a rozsiahla obrazová, prevažne farebná príloha. Úvodná stať V..
27,79€
Kabala (Papus)
Každý filozof, nech sa volal Lullus, Spinoza alebo Leibniz, akonáhle sa priblížil k najvznešenejším ideám, ktorých je ľudský duch schopný, blížil sa ku kabalistickým názorom; veď žiadna z historických ezoterických kultúr sa nám nezachovala v takej pl..
8,55€
Věštecké kameny - Primární síly v magii a věštectví (Žofia Sard)
Dávne systémy veštenia boli prosté. Obsahovali jednoduché symboly, ktoré mali podnietiť predstavivosť veštca či šamana. Žiadny komplikovaný obraz, žiadne náznaky alebo farebná symbolika. Len prostý obrazec, ktorý má vzbudiť predstavu. Pritom veštenie..
14,29€
Magie země (Scott Cunningham)
Zásadné dielo autora slávnych Techník prírodnej mágie vám odhalí mystérium energie krajiny a naučí vás ju maximálne využiť. Spoznajte hlavné živlové bytosti krajiny a naučte sa s nimi komunikovať. Spoznajte, ako využiť silu blesku či hmlu a dážď. ..
8,15€
Magie květin a stromů (Richard Webster)
Vedeli ste, že kvety majú svoj vlastný, absolútne unikátny jazyk? Alebo že spôsob, akým nakreslíte strom, odhaľuje váš životný postoj a vašu osobnosť? Kvety a stromy sa pre svoje posvätné a mocné schopnosti oddávna oslavujú. Ak sa naučíte rozumieť..
13,99€
TAT - Magie pro duši - amulety a talismany
Talizmany, amulety a iné podobné magické predmety - pre šťastie - človeka sprevádzajú celé veky. Vzťah k veciam, poznamenaným určitým rituálom, dokáže držiteľa alebo majiteľa veľmi silno ovplyvniť. Magické čísla planét Iniciačné rituály posvä..
5,59€
Techniky magie na pozadí alchymie (Josef Veselý)
Vo svojej podstate je táto kniha mienená ako sprievodca iniciačnými procesmi a jednotlivými etapami iniciačných procesov (tzv. operačnými módmi) alchýmie a mágie s prihliadnutím na pseudoiniciačnú problematiku, ako sa táto javí na démonickej rovine. ..
13,85€