Knihy - Náboženstvo a Mystika

Knihy - Náboženstvo a Mystika v ponuke nášho obchodu Tara Ezoterika, Konventná 19, Bratislava - Staré Mesto. Literatúra o mystických a záhadných javoch v našom svete. Proroctvá, zázraky, mystické bytosti a nadprirodzené javy.

Zobrazenie: ZoznamVedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
37 vteřin - Pomoc shůry v okamžiku smrti (Stephanie Arnoldová)
Čakala druhé dieťa - a vedela, že pri jeho pôrode zomrie. Manžel, priatelia ani lekári jej to nechceli veriť - kým skutočne nezomrela. Autorka líči čitateľom svoj autentický príbeh, kedy po záhadných predtuchách veľmi presne predpovedala vzácnu a ..
8,49€
Bez DPH: 7,72€
Tajemství Starého zákona (Anna Kateřina Emmerichová)
Tajomstvo Starého zákona predchádza svetoznámy súbor o živote a utrpení Ježiša Krista. Vízia A. K. Emmerichovej siahajú od samotného počiatku Božej tvorby cez úpadok prvých ľudí, charakteristiku jednotlivých postáv až po dobu patriarchov a príchod Ja..
9,39€
Bez DPH: 8,54€
Nadpozemské záhady (Reinhard Habeck)
Záhadné fenomény, podivuhodné udalosti a udivujúce objavy sa už od dávnych čias spájajú s posvätnými miestami, plnými mystických síl. Všetky kultúry sveta poznajú taká tajomná miesta. Čo zostalo z miesta prapočiatku, kde sa údajne prvýkrát zjavil sln..
14,95€
Bez DPH: 13,59€
Šamanské cestování + CD (Sandra Ingermanová)
Šamanské cestovanie je technika bežná vo všetkých domorodých spoločnostiach v celej histórii ľudstva. Prostredníctvom počúvania úderov bubna alebo iného rytmického bicieho nástroja šaman vstupuje do nevšednej reality zmeneného stavu vedomia mimo čas ..
9,15€
Bez DPH: 8,32€
Třpyt prázdna (Míla Tomášová)
Ak v knihe Za čas a priestor, ktorá, ostatne ako väčšina autorkiných prác, predstavuje most medzi kresťanskou mystikou, praxou jogovej filozofie a múdrosťou zen-budhizmu, sú niektoré transcendentálne skúsenosti iba naznačené, vo Třpytu prázdna a Svět..
15,65€
Bez DPH: 14,23€
Mysterium smrti (Helena Zelenková)
Pre našu kultúru nadišiel vhodný čas, aby smrť znovu zaujala svoje stratené miesto v našom živote a navrátila životu jeho hĺbku. Ide o posvätný princíp, ktorý z človeka robí ľudskú bytosť a jeho pozemskému počínaniu vracia kvalitu, ktorá ho vedome sp..
8,15€
Bez DPH: 7,41€
Magický deník Bardonova žáka (Josef Drábek)
Magický denník Bardonovho žiaka a spolupracovníka Jozefa Drábka je jediným doteraz zverejneným dokumentom, ktorý popisuje prax vnútornej školy žiakov Františka Bardona, tzv. Kruhu Svetla. Autor tu vo forme podrobných úvah aj krátkych denníkových z..
15,39€
Bez DPH: 13,99€
Buddhistická psychoterapie (Matthias Ennenbach)
Táto kniha vznikla z praxe. Popisuje liečivé a dnes už dobre odskúšané spojenie budhistických a psychoterapeutických ošetrujúcich postupov. Sú tu predstavené ako techniky rôznych moderných terapeutických foriem, tak aj známe a navyše aj menej známe b..
19,15€
Bez DPH: 17,41€
DNA Bohů (Chris H. Hardy)
Chris Hardyová, bádateľka rozvíjajúca revolučné dielo Zecharia Sitchina, dokazuje, že "bohovia" z dávnych mýtov, návštevníci z planéty Nibiru, nás stvorili s použitím svoje vlastnej "božskej" DNA, ktorú najprv získali zo svojej rebrovej kostnej drene..
16,15€
Bez DPH: 14,68€
Arkturiáni - strážci Mléčné dráhy (Tom Kenyon)
Arkturiáni sú už od dávnych čias strážcovia a ochrancovia ľudstva. Odkiaľ pochádzajú, aké úlohy prevzali a ako nás podporujú - o tom tu rozpráva osem z nich. Je medzi nimi lekár, vedec, ákášický knihovník, bojovník, majster meditácie, tiež Sanat Kuma..
18,06€
Bez DPH: 16,42€
Stvoření světa 3 - Zachraň svět kolem sebe (Arkadij Petrov)
Človek je v pozícii homeostázy sveta. Skrze jeho vedomia dochádza k fokusácie skutočnosti. A každá jeho aktivita sa odráža na globálnych úrovniach existencie. ..
26,35€
Bez DPH: 23,95€
Stvoření světa 2 - Zachraň svět v sobě (Arkadij Petrov)
Jadrom druhej knihy sú metódy a technológie otvorenia jasnovidnosti vďaka duchovným aspektom samovývoja a pozitívne riadenie udalostí vlastného života. ..
26,35€
Bez DPH: 23,95€
Malá kniha života (Neale Donald Walsch)
Hovory s Bohom v kocke! V roku 1999 napísal Neale Donald Walsch tri knihy, z ktorých sa každá zameriavala na inú oblasť života: na vzťahy, holistický život a na hojnosť a správny život. Teraz Walsch tieto knihy zrevidoval a spojil ich do jedného z..
11,61€
Bez DPH: 10,55€
Tajemství prasíly 2 - Zjevování (Jan Johann, Jaroslav Miška)
Prasila - energia známa šamanom praveku, mágom staroveku a alchymistom novoveku - nie je vo všeobecnom povedomí napríklad ani medzi súčasnými európskymi architektmi, archeológmi, astronómomami, fyzikmi a lekármi. Panuje všeobecné presvedčenie, že ľud..
15,00€
Bez DPH: 13,64€
Velcí zasvěcenci - Tajné dějiny náboženství (Eduard Schüré)
Najväčšie zlo našej doby je, že veda a náboženstvo javia sa ako dve protichodné sily, ako dvaja neústupní nepriatelia. Zlo rozumové je tým horšie, že prichádza zhora, zvoľna, ale isto do našej mysle - ako by to bol jemný jed, ktorý by sme dýchali so ..
14,89€
Bez DPH: 13,54€
Ježišovo Evanjelium (John Davidson)
Výklad učenia Ježiša Krista vo svetle najnovších výskumov rukopisov od Mŕtveho mora a apokryfických a gnostických spisov, ako aj diel najvýznamnejších kresťanských teológov, filozofov, mystikov a cirkevných otcov. Aby sme teda lepšie porozumeli Je..
18,05€
Bez DPH: 16,41€
Cesta zenu - cesta meče (Takuan Sóhó)
Súbor štyroch najvýznamnejších spisov presláveného opáta kláštora Daitokudži a predstaviteľa zenovej sekty Rinzai z počiatku 17.stor., ktoré adresoval priateľom samurajom a majstrom šermu v snahe zosúladiť učenie zenu a kendó. ..
7,49€
Bez DPH: 6,81€
Buddhismus a psychologie
Buddhismus a psychologie - súhrn diel o budhizme a psychológii a vecí medzi nimi súvisiacich. Kniha obsahuje články: Sensei S. Graef: PSYCHOTRONICKÉ JEVY Z POHLEDU ZEN-BUDDHISMU Kora a Ohara: MORITOVA TERAPIE C.Kane: MORITOVA TERAPIE A NAIK..
7,59€
Bez DPH: 6,90€
Náboženské tradice Asie - 2 (Karel Werner)
Čína, Japonsko, Kórea, juhovýchodná Ázia, Srí Lanka. Wernerové Náboženské tradície Ázie majú pre českého čitateľa nepochybnú hodnotu originálneho pokusu českého religionistu s výnimočne širokým rozhľadom a skúseností v teórii a praxi súčasného sve..
14,25€
Bez DPH: 12,95€
Náboženské tradice Asie - 1 (Karel Werner)
Od Indie po Mongolsko, s prihliadnutím k Prednému východu. 1. zväzok dvojdielneho kompletu (India, Nepál, Bhután, Tibet, Mongolsko). Nové, prepracované a rozšírené vydanie, predhovor prof. Josef Kolmaš, obsiahla bibliografia a 2 indexy Obsah..
14,25€
Bez DPH: 12,95€
Kodžiki - japonské mýty
Posvätný spis šintoizmu (japonské náboženstvo Shinto) a najstaršia japonská kniha (kronika z r. 712), jedno z najvýznamnejších diel svetovej mytológie. Z rôznych prameňov (menovite uvedených v bibliografickej prílohe) do slovenčiny preložil a úvod..
14,25€
Bez DPH: 12,95€
Bdělost - cesta k nesmrtelnosti (Ajhn Sumedho)
Autor - niekdajší opát kláštora Wat Pah Nanachat - je jedným z najvýznamnejších predstaviteľov západného théravádového budhizmu. Vo svojich prednáškach vysvetľuje podstatu budhistickej meditácie v súlade s thajskou tradíciou. Oproti pôvodnému anglick..
6,65€
Bez DPH: 6,05€
Džinismus (Karel Werner)
Prvá a jediná knižná publikácia v češtine (aj slovenčine) o džinizme - jednom z 3 hlavných indických náboženstiev, podstatne starším než budhizmus aj kresťanstvo, navyše z pera jedného z najvýznamnejších českých indológov, prof. Karola Wernera, autor..
21,85€
Bez DPH: 19,86€
Buddhismus 5 (antológia)
Výber literárnych diel o náboženstve Budhizmus. Diel piaty. Zborník článkov najvýznamnejších predstaviteľov théravády zo Srí Lanky, Thajska a Malajzie. História budhizmus, jeho vývoj od minulosti až po súčasnosť. Obsah: Dr. D. Burns: BUDD..
7,59€
Bez DPH: 6,90€
Buddhismus 4 (antológia)
Výber literárnych diel o náboženstve Budhizmus. Diel štvrtý. Zborník článkov najvýznamnejších predstaviteľov théravády zo Srí Lanky, Thajska a Malajzie. História budhizmus, jeho vývoj od minulosti až po súčasnosť. Obsah: J.Halifax: BUDDHI..
7,59€
Bez DPH: 6,90€