Knihy - Náboženstvo a Mystika

Knihy - Náboženstvo a Mystika v ponuke nášho obchodu Tara Ezoterika, Konventná 19, Bratislava - Staré Mesto. Literatúra o mystických a záhadných javoch v našom svete. Proroctvá, zázraky, mystické bytosti a nadprirodzené javy.

Zobrazenie: ZoznamVedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Santería: Uctívání svatých na Kubě (Veronika Šulcová)
Santería - u nás prakticky neznáme náboženstvo má vo svete viac ako sto miliónov vyznávačov. Je veľmi komplexným náboženským systémom s jasnou predstavou o fungovaní sveta, ľudskom osude aj o úlohe dobra a zla. Santéria si prispôsobila pôvodnú prírod..
20,09€
Kosmická kniha - O vzniku života (Jicchak Bentov)
Jicchak Bentov skúma priame skúsenosti rozšíreného stavu vedomia a proces znovuspojenia s vyšším ja. Kozmická kniha poskytuje pohľad na hlboké psychologické a kozmologické záležitosti objektívom autorovho charakteristického dôvtipu a inteligencie. Po..
7,19€
Magie Druidů a Wiccanů (Philip Carr-Gomm)
Náuka druidov a wicca sú dva veľké prúdy západnej pohanskej tradície, ktoré teraz prechádzajú renesanciou na celom svete. Je to tým, že ľudia čoraz viac vyhľadávajú duchovné tradície založené na láske k prírode a k zemi. Tiež čitatelia kníh prejavujú..
10,15€
Lidské vědomí a tajemství smrti (Stanislav Grof)
Vo svojej knihe sa Stanislav Grof venuje mnohokrát tabuizovanej téme: umieraniu a smrti. Sleduje podobnosti zmenených stavov vedomia a "zážitkov blízkej smrti" a opisuje ich terapeutické uplatnenie. Opiera sa pritom o vlastné skúsenosti s pacientmi, ..
13,29€
Reinkarnace: snadno a rychle (Jass Godly)
Predstava, že duša môže byť znovuzrodená, sa vyskytuje už v samotných koreňoch hinduizmu, budhizmu i gréckej filozofii. A je rovnako fascinujúca dnes, rovnako ako pred mnohými tisíckami rokov. Avšak to nevyhnutne vedie k celej rade otázok, ku ktorým ..
8,89€
Ne z tohoto světa (Hartwig Hausdorf)
Hartwig Hausdorf patrí k najznámejším bádateľom a autorom na poli záhadných faktov a javov. Svetovú slávu si získal objavom pyramíd v Číne. Jeho knihy boli doteraz preložené do 16 jazykov. Jeho meno sa stalo pojmom aj v USA, kde je od roku 2004 uvádz..
10,69€
I-ťing: Kniha proměn. Snadná věštba (Kim Farnellová)
Zmeňte svoju budúcnosť pomocou Knihy premien zvanej I-ťing. Ak potrebujete pomoc v osobnom živote alebo napríklad v podnikaní či s finančnými záležitosťami, v Knihe premien si môžete vyhľadať náležitú odpoveď. Tento starodávny spôsob veštby, založ..
8,49€
Talmud a midraš (Günter Stemberger)
Kniha Talmud a midraš prináša aktuálny a úplný prehľad rabínskej literatúry. Zoznamuje čitateľa s dobovými súvislosťami rabínského židovstva aj s jeho ústrednými dôrazmi, venuje pozornosť jazykom rabínského písomníctva, jeho hermeneutickým východiská..
7,99€
Po stopách černé bohyně (Jan A. Novák)
K čiernym madonám sa vzťahuje mnoho nevysvetliteľných javov či zázrakov. Mocné ženské božstvá nás sprevádzajú od doby kamennej až do súčasnosti. Uveďme napríklad pravekej Venuše, hadej bohyne starých Sumerov, egyptskej bohyne, ženského démona Lilith ..
10,75€
De septem secundeis - O sedmi druhotných působcích (Johannes Trithemius)
Prvé české vydanie traktátu Johanna Trithemia o pôsobení siedmich planetárnych anjelov vo svete. Česko-latinské vydanie. Benediktínsky opát Johannes Trithemius (1462-1516) je autorom spisov venovaných mystickej teológii a historiografii, iróniou o..
7,55€
Poselství keltské ženy (H. T. F. Radvan, P. L. Franzová)
Výprava o viac ako dvetisíc rokov späť - spojenie prostredníctvom média. Reportážny záznam odpovedí ženy z počiatkov keltského obdobia na otázky, ktoré nás v živote zaujímajú či dokonca trápia..., možnosť porovnania nášho prežívania s prežívaním ľudí..
6,65€
Šok z bohů (Erich von Däniken)
V tejto knihe brilantný rozprávač Däniken putuje históriou všetkých kontinentov (počnúc rokom 1492 a končiac súčasnosťou) a so sugestívnou naliehavosťou podporenou úctyhodnou vedeckou akribiou dokazuje, že Zem v minulosti dávnej i najbližšej mnohokrá..
9,79€
Umění ve světle mysterijní moudrosti (Rudolf Steiner)
V ôsmich prednáškach uvádza Rudolf Steiner zásadné poznatky duchovnej vedy k podstate a pôsobeniu jednotlivých druhov umenia. Dáva ich do súvislosti s príslušnými článkami ľudskej bytosti; hovorí o prežívaní farieb a hudobných intervalov a ich pôsobe..
11,09€
21 dní k pochopení vašich minulých životů (Denise Linn)
21 dní je podľa nových štúdií ideálna doba, ako sa niečo rýchlo ale zároveň kvalitne naučiť. V tomto prípade sa jedná o orientáciu v minulých životoch. Autorka každému z nás prisudzuje nejaký minulý život, ktorý rôznymi spôsobmi skryto vstupuje do..
7,25€
Meditace nad tarotem
Premýšľavý a zbožný kresťan nám vo svojom obsiahlom a popravde celoživotnom diele odhaľuje symboly kresťanského hermetizmu s mnohými jeho rovinami mystiky, gnózy a mágie, pričom zohľadňuje tiež kabalu a isté prvky astrológie a alchýmie. Tieto symboly..
29,89€
Anjeli a dévovia (Flower A. Newhouse)
Správy o anjeloch sa zachovali už od najstarších čias. Vystupujú nielen v mýtoch, ale i posvätných knihách dávnych ľudských civilizácií. Žeby sa všetci boli mýlili? Existujú anjeli a akí teda sú? Autorka úprimne oboznamuje čitateľov s tajomstvami ..
8,55€
Esoterické úvahy o karmických souvislostech - 1. svazek (Rudolf Steiner)
Prvá časť preslávenej prednáškovej série Rudolfa Steinera zahŕňa prednášky o tvorbe karmických síl a o karmickej podmienenosti osude historicky významných jednotlivcov, na ktorých príklade vysvetľuje vesmírne zákonitosti vychádzajúce z ríše príčin. ..
11,75€
Biblické divy a zázraky (Josef Imbach)
4. zväzok edičnej série Základné teologické témy Známy súčasný švajčiarsky teológ rozvíja svoj výklad v niekoľkých rovinách. V prvej časti sa pýta (nábožensko-historicky), akú úlohu zohrali správy o zázrakoch v starovekom svete a ako, "zázra..
10,59€
Experiment - Důkaz o posmrtném životě? (Stéphane Allix)
"Keď zomrel otec, umiestnil som do jeho rakvy niekoľko predmetov. Nikomu som o tom nepovedal. Nejaký čas potom som sa stretol s médiami, s ľuďmi, ktorí tvrdia, že komunikujú s mŕtvymi. Podarí sa im zistiť, o aké predmety išlo? Bol to experiment." ..
11,99€
Člověk a hvězdy (Rudolf Steiner)
Nová astrológia Rudolfa Steinera do seba prijíma Kristov a impulz a do duševne-duchovného charakteru vnáša rozmer slobody a vyššie stupne poznania. Kniha vychádza z toho, že celé dielo R. Steinera doslova dýcha spojením pozemského a hviezdneho bytia ..
13,59€
Slova jako oheň (Osho)
Budem hovoriť o Kristovi, nie o kresťanstve. Kresťanstvo nemá s Kristom nič spoločné. Tieto slová sú ako oheň, avšak po storočiach bezduchého opakovania sa okolo tohto ohňa nahromadila kopa vyhasnutého popola. Mojou snahou je znovu odkryť zmysel t..
16,15€
Logos 2016 - Sborník pro esoterní chápání života a kultury
Strom poznania dobrého a zlého; Len Krása: Na hraniciach zákona; Antonín Petr: Magické rastliny; Ondřej Lesák: Znamenie, planetárni vládcovia a rastlinné signatúry z iného pohľadu; Kateřina Piňosová: O mdlobách, stromoch, rastlinách, červe..
8,49€
Pomůcka k introspekci (František Bardon)
Kniha je praktickou obhajobou dôležitosti sebapoznania (introspekcie), bez ktorého sa žiadny človek nemôže dostať do ríše mágie a samozrejme ani do ďalších ríš hermetizmu. František Bardon, autor preslávenej zasväcovacej sústavy, rovnako ako ostat..
28,95€
Tantrická Kálí - Mytologie, tajné techniky a rituály (Daniel Odier)
V Tantrickej Kálí autor predstavuje mytológiu, praktiky a rituály uctievanie Kálí v tantrickej tradícii Kaula v rámci kašmírskeho šivaizmu. Odhaľuje praktiky Vamačáry (Vamachara) bežne známe ako Cesta ľavej ruky, ale presnejšie preložené ako Cesta Ša..
11,39€
Kundaliní pro začátečníky (Ravindra Kumar)
Najkratšia cesta k sebauskutočneniu. Objavte najkratšiu cestu k Bohu. Každá ľudská bytosť má duchovnú energiu, ktorá ale vo väčšine prípadov len drieme. Takmer všetky náboženstvá majú svoje vlastné spôsoby, ako prebudiť energiu vedúcu k sebarealizáci..
7,89€