Knihy - Náboženstvo a Mystika

Knihy - Náboženstvo a Mystika v ponuke nášho obchodu Tara Ezoterika, Konventná 19, Bratislava - Staré Mesto. Literatúra o mystických a záhadných javoch v našom svete. Proroctvá, zázraky, mystické bytosti a nadprirodzené javy.

Zobrazenie: ZoznamVedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Velcí zasvěcenci - Tajné dějiny náboženství (Eduard Schüré)
Najväčšie zlo našej doby je, že veda a náboženstvo javia sa ako dve protichodné sily, ako dvaja neústupní nepriatelia. Zlo rozumové je tým horšie, že prichádza zhora, zvoľna, ale isto do našej mysle - ako by to bol jemný jed, ktorý by sme dýchali so ..
14,89€
Bez DPH: 13,54€
Ježišovo Evanjelium (John Davidson)
Výklad učenia Ježiša Krista vo svetle najnovších výskumov rukopisov od Mŕtveho mora a apokryfických a gnostických spisov, ako aj diel najvýznamnejších kresťanských teológov, filozofov, mystikov a cirkevných otcov. Aby sme teda lepšie porozumeli Je..
18,05€
Bez DPH: 16,41€
Cesta zenu - cesta meče (Takuan Sóhó)
Súbor štyroch najvýznamnejších spisov presláveného opáta kláštora Daitokudži a predstaviteľa zenovej sekty Rinzai z počiatku 17.stor., ktoré adresoval priateľom samurajom a majstrom šermu v snahe zosúladiť učenie zenu a kendó. ..
6,65€
Bez DPH: 6,05€
Buddhismus a psychologie
Buddhismus a psychologie - súhrn diel o budhizme a psychológii a vecí medzi nimi súvisiacich. Kniha obsahuje články: Sensei S. Graef: PSYCHOTRONICKÉ JEVY Z POHLEDU ZEN-BUDDHISMU Kora a Ohara: MORITOVA TERAPIE C.Kane: MORITOVA TERAPIE A NAIK..
7,60€
Bez DPH: 6,91€
Náboženské tradice Asie - 2 (Karel Werner)
Čína, Japonsko, Kórea, juhovýchodná Ázia, Srí Lanka. Wernerové Náboženské tradície Ázie majú pre českého čitateľa nepochybnú hodnotu originálneho pokusu českého religionistu s výnimočne širokým rozhľadom a skúseností v teórii a praxi súčasného sve..
14,25€
Bez DPH: 12,95€
Náboženské tradice Asie - 1 (Karel Werner)
Od Indie po Mongolsko, s prihliadnutím k Prednému východu. 1. zväzok dvojdielneho kompletu (India, Nepál, Bhután, Tibet, Mongolsko). Nové, prepracované a rozšírené vydanie, predhovor prof. Josef Kolmaš, obsiahla bibliografia a 2 indexy Obsah..
14,25€
Bez DPH: 12,95€
Kodžiki - japonské mýty
Posvätný spis šintoizmu (japonské náboženstvo Shinto) a najstaršia japonská kniha (kronika z r. 712), jedno z najvýznamnejších diel svetovej mytológie. Z rôznych prameňov (menovite uvedených v bibliografickej prílohe) do slovenčiny preložil a úvod..
14,25€
Bez DPH: 12,95€
Bdělost - cesta k nesmrtelnosti (Ajhn Sumedho)
Autor - niekdajší opát kláštora Wat Pah Nanachat - je jedným z najvýznamnejších predstaviteľov západného théravádového budhizmu. Vo svojich prednáškach vysvetľuje podstatu budhistickej meditácie v súlade s thajskou tradíciou. Oproti pôvodnému anglick..
6,65€
Bez DPH: 6,05€
Džinismus (Karel Werner)
Prvá a jediná knižná publikácia v češtine (aj slovenčine) o džinizme - jednom z 3 hlavných indických náboženstiev, podstatne starším než budhizmus aj kresťanstvo, navyše z pera jedného z najvýznamnejších českých indológov, prof. Karola Wernera, autor..
21,85€
Bez DPH: 19,86€
Buddhismus 5 (antológia)
Výber literárnych diel o náboženstve Budhizmus. Diel piaty. Zborník článkov najvýznamnejších predstaviteľov théravády zo Srí Lanky, Thajska a Malajzie. História budhizmus, jeho vývoj od minulosti až po súčasnosť. Obsah: Dr. D. Burns: BUDD..
7,59€
Bez DPH: 6,90€
Buddhismus 4 (antológia)
Výber literárnych diel o náboženstve Budhizmus. Diel štvrtý. Zborník článkov najvýznamnejších predstaviteľov théravády zo Srí Lanky, Thajska a Malajzie. História budhizmus, jeho vývoj od minulosti až po súčasnosť. Obsah: J.Halifax: BUDDHI..
7,59€
Bez DPH: 6,90€
Buddhismus 3 (antológia)
Výber literárnych diel o náboženstve Budhizmus. Diel tretí. Zborník článkov najvýznamnejších predstaviteľov théravády zo Srí Lanky, Thajska a Malajzie. História budhizmus, jeho vývoj od minulosti až po súčasnosť. Obsah: Dr. Malalasekera: ..
7,59€
Bez DPH: 6,90€
Buddhismus 2 (antológia)
Výber literárnych diel o náboženstve Budhizmus. Diel druhý. Zborník článkov najvýznamnejších predstaviteľov théravády zo Srí Lanky, Thajska a Malajzie. História budhizmus, jeho vývoj od minulosti až po súčasnosť. Obsah: Narada Mahathera: ..
7,59€
Bez DPH: 6,90€
Buddhismus 1 (antológia)
Výber literárnych diel o náboženstve Budhizmus. Diel prvý. Zborník článkov najvýznamnejších predstaviteľov théravády zo Srí Lanky, Thajska a Malajzie. História budhizmus, jeho vývoj od minulosti až po súčasnosť. Obsah: Sri Dhammananda: JA..
7,59€
Bez DPH: 6,90€
Voynichův rukopis - Nejzáhadnější kniha světa
Prvé faksimilné vydanie najtajomnejšej knihy sveta, Voynichovho rukopisu, ktorý mnohí odborníci považujú za "Svätý grál historickej kryptografie" (a ktorý inšpiroval aj Dana Browna k jeho bestselleru Stratený symbol), doplnené obsiahlou úvodnou štúdi..
31,35€
Bez DPH: 28,50€
Posvátná svatba (Gerhard Weher)
Od prvotného obrazu mužsko-ženskej jednoty cez kresťanskú a kabalistickú mystiku až k súčasnému poňatiu C.G. Junga a R. Steinera vedie motív posvätnej svadby nielen ako všeobecný ľudský symbol, ale aj ako možnosť elementárneho zážitku. Obsah knihy..
7,75€
Bez DPH: 7,04€
Tibetská kniha mrtvých (Francesca Fremantle)
Bardo Thedol je jedným z množstva návodov na šesť druhov oslobodení: oslobodenie načúvaním, nosením, prostredníctvom videnia, rozpamätávaním, ochutnávaním a dotýkaním. Tieto návody, spolu so sádhanou dvoch mandál štyridsiatich dvoch pokojných a päťde..
11,09€
Bez DPH: 10,08€
Vetřelci dávnověku (Kevin Burns)
Prvá oficiálna sprievodná publikácia k hitovému seriálu Votrelci dávnoveku televíznej spoločnosti History: strhujúca výprava naprieč ľudskými dejinami skúma fascinujúce, stále nezodpovedané otázky o pôvode pozemských civilizácií. Doplnené predslovom ..
20,71€
Bez DPH: 18,83€
Tajné síly přírody a člověka (Karel Weinfurter)
"To, čo vieme, toho je veľmi málo - ale čo nevieme, toho je nekonečnosť." (Laplace) Podávam čitateľom knihu, ktorá pojednáva o veciach a predmetoch, ktoré sú stále skoro všetky na indexe. To jest, veda o nich hovorí len veľmi vzdialene a nerada, a..
15,35€
Bez DPH: 13,96€
Tajný příběh Spasitele (Frank Fabian)
Nie je to tak dávno, čo svetovú pozornosť vzrušil nález tzv. Kumránských zvitkov v Izraeli blízko Mŕtveho mora a vzápätí tiež objav knižnice v Nag-Hammádí. Tieto dokumenty akoby úplne odporovali vzletnému a miestami až výbušnom evanjeliu Lukášovom; n..
13,35€
Bez DPH: 12,14€
Jóga vhledu (Sarah Powers)
Uznávaná učiteľka jogy a meditácie Sarah Powers je známa a obľúbená pre svoj unikátny prístup, v ktorom prepája tradičnú jogu s meridiánmi čínskej medicíny a s budhistickou meditáciou. Za použitia jinových (pasívnych) a jangových (dynamických) cvikov..
19,15€
Bez DPH: 17,41€
Základní kniha hermetismu (Vladimír Sládeček)
Tento úvod do tajných náuk je určený tým, ktorí v sebe chcú aktivovať okultné schopnosti. Kniha sa opiera o základné hermetické poučky západnej tradície a vykonáva širokú škálu metód, medzi ktoré patria duchovná gymnastika, náuka o dychu, náuka o tel..
12,72€
Bez DPH: 11,56€
Santería: Uctívání svatých na Kubě (Veronika Šulcová)
Santería - u nás prakticky neznáme náboženstvo má vo svete viac ako sto miliónov vyznávačov. Je veľmi komplexným náboženským systémom s jasnou predstavou o fungovaní sveta, ľudskom osude aj o úlohe dobra a zla. Santéria si prispôsobila pôvodnú prírod..
20,09€
Bez DPH: 18,26€
Kosmická kniha - O vzniku života (Jicchak Bentov)
Jicchak Bentov skúma priame skúsenosti rozšíreného stavu vedomia a proces znovuspojenia s vyšším ja. Kozmická kniha poskytuje pohľad na hlboké psychologické a kozmologické záležitosti objektívom autorovho charakteristického dôvtipu a inteligencie. Po..
7,19€
Bez DPH: 6,54€
Lidské vědomí a tajemství smrti (Stanislav Grof)
Vo svojej knihe sa Stanislav Grof venuje mnohokrát tabuizovanej téme: umieraniu a smrti. Sleduje podobnosti zmenených stavov vedomia a "zážitkov blízkej smrti" a opisuje ich terapeutické uplatnenie. Opiera sa pritom o vlastné skúsenosti s pacientmi, ..
13,29€
Bez DPH: 12,08€