Knihy - Náboženstvo a Mystika

Knihy - Náboženstvo a Mystika v ponuke nášho obchodu Tara Ezoterika, Konventná 19, Bratislava - Staré Mesto. Literatúra o mystických a záhadných javoch v našom svete. Proroctvá, zázraky, mystické bytosti a nadprirodzené javy.

Zobrazenie: ZoznamVedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Tajné síly přírody a člověka (Karel Weinfurter)
"To, čo vieme, toho je veľmi málo - ale čo nevieme, toho je nekonečnosť." (Laplace) Podávam čitateľom knihu, ktorá pojednáva o veciach a predmetoch, ktoré sú stále skoro všetky na indexe. To jest, veda o nich hovorí len veľmi vzdialene a nerada, a..
16,15€
Tajný příběh Spasitele (Frank Fabian)
Nie je to tak dávno, čo svetovú pozornosť vzrušil nález tzv. Kumránských zvitkov v Izraeli blízko Mŕtveho mora a vzápätí tiež objav knižnice v Nag-Hammádí. Tieto dokumenty akoby úplne odporovali vzletnému a miestami až výbušnom evanjeliu Lukášovom; n..
13,35€
Jóga vhledu (Sarah Powers)
Uznávaná učiteľka jogy a meditácie Sarah Powers je známa a obľúbená pre svoj unikátny prístup, v ktorom prepája tradičnú jogu s meridiánmi čínskej medicíny a s budhistickou meditáciou. Za použitia jinových (pasívnych) a jangových (dynamických) cvikov..
19,15€
Základní kniha hermetismu (Vladimír Sládeček)
Tento úvod do tajných náuk je určený tým, ktorí v sebe chcú aktivovať okultné schopnosti. Kniha sa opiera o základné hermetické poučky západnej tradície a vykonáva širokú škálu metód, medzi ktoré patria duchovná gymnastika, náuka o dychu, náuka o tel..
13,99€
Léčivé rostliny prastaré bohyně (Wolf-Dieter Storl)
Wolf-Dieter Storl ide po stopách starej bohyne do hlbokého lesa. S pomocou mýtov, starých legiend a rozprávok nás vedie k pradávnym bohom a liečivým bylinám. Akú úlohu tu hrajú Popoluška, Pani Zima alebo Čertova babička? Čo znamená čierny bez, jal..
16,45€
Tajemství šamanismu (Michal Harner)
Šamanská prax - príručka liečiteľstva a získavania sily. Každý človek zo Západu si môže osvojiť základy šamanskej praxe. Táto starobylá cesta je veľkolepá. Na naše vedomie pôsobí tak hlboko, že náš obvyklý kultúrny systém viery a predstáv o realit..
4,75€
Santería: Uctívání svatých na Kubě (Veronika Šulcová)
Santería - u nás prakticky neznáme náboženstvo má vo svete viac ako sto miliónov vyznávačov. Je veľmi komplexným náboženským systémom s jasnou predstavou o fungovaní sveta, ľudskom osude aj o úlohe dobra a zla. Santéria si prispôsobila pôvodnú prírod..
20,09€
Kosmická kniha - O vzniku života (Jicchak Bentov)
Jicchak Bentov skúma priame skúsenosti rozšíreného stavu vedomia a proces znovuspojenia s vyšším ja. Kozmická kniha poskytuje pohľad na hlboké psychologické a kozmologické záležitosti objektívom autorovho charakteristického dôvtipu a inteligencie. Po..
7,19€
Magie Druidů a Wiccanů (Philip Carr-Gomm)
Náuka druidov a wicca sú dva veľké prúdy západnej pohanskej tradície, ktoré teraz prechádzajú renesanciou na celom svete. Je to tým, že ľudia čoraz viac vyhľadávajú duchovné tradície založené na láske k prírode a k zemi. Tiež čitatelia kníh prejavujú..
10,15€
Lidské vědomí a tajemství smrti (Stanislav Grof)
Vo svojej knihe sa Stanislav Grof venuje mnohokrát tabuizovanej téme: umieraniu a smrti. Sleduje podobnosti zmenených stavov vedomia a "zážitkov blízkej smrti" a opisuje ich terapeutické uplatnenie. Opiera sa pritom o vlastné skúsenosti s pacientmi, ..
13,29€
Reinkarnace: snadno a rychle (Jass Godly)
Predstava, že duša môže byť znovuzrodená, sa vyskytuje už v samotných koreňoch hinduizmu, budhizmu i gréckej filozofii. A je rovnako fascinujúca dnes, rovnako ako pred mnohými tisíckami rokov. Avšak to nevyhnutne vedie k celej rade otázok, ku ktorým ..
8,89€
Ne z tohoto světa (Hartwig Hausdorf)
Hartwig Hausdorf patrí k najznámejším bádateľom a autorom na poli záhadných faktov a javov. Svetovú slávu si získal objavom pyramíd v Číne. Jeho knihy boli doteraz preložené do 16 jazykov. Jeho meno sa stalo pojmom aj v USA, kde je od roku 2004 uvádz..
10,69€
I-ťing: Kniha proměn. Snadná věštba (Kim Farnellová)
Zmeňte svoju budúcnosť pomocou Knihy premien zvanej I-ťing. Ak potrebujete pomoc v osobnom živote alebo napríklad v podnikaní či s finančnými záležitosťami, v Knihe premien si môžete vyhľadať náležitú odpoveď. Tento starodávny spôsob veštby, založ..
8,49€
Talmud a midraš (Günter Stemberger)
Kniha Talmud a midraš prináša aktuálny a úplný prehľad rabínskej literatúry. Zoznamuje čitateľa s dobovými súvislosťami rabínského židovstva aj s jeho ústrednými dôrazmi, venuje pozornosť jazykom rabínského písomníctva, jeho hermeneutickým východiská..
7,99€
Po stopách černé bohyně (Jan A. Novák)
K čiernym madonám sa vzťahuje mnoho nevysvetliteľných javov či zázrakov. Mocné ženské božstvá nás sprevádzajú od doby kamennej až do súčasnosti. Uveďme napríklad pravekej Venuše, hadej bohyne starých Sumerov, egyptskej bohyne, ženského démona Lilith ..
10,75€
Poselství keltské ženy (H. T. F. Radvan, P. L. Franzová)
Výprava o viac ako dvetisíc rokov späť - spojenie prostredníctvom média. Reportážny záznam odpovedí ženy z počiatkov keltského obdobia na otázky, ktoré nás v živote zaujímajú či dokonca trápia..., možnosť porovnania nášho prežívania s prežívaním ľudí..
6,65€
Šok z bohů (Erich von Däniken)
V tejto knihe brilantný rozprávač Däniken putuje históriou všetkých kontinentov (počnúc rokom 1492 a končiac súčasnosťou) a so sugestívnou naliehavosťou podporenou úctyhodnou vedeckou akribiou dokazuje, že Zem v minulosti dávnej i najbližšej mnohokrá..
9,79€
Umění ve světle mysterijní moudrosti (Rudolf Steiner)
V ôsmich prednáškach uvádza Rudolf Steiner zásadné poznatky duchovnej vedy k podstate a pôsobeniu jednotlivých druhov umenia. Dáva ich do súvislosti s príslušnými článkami ľudskej bytosti; hovorí o prežívaní farieb a hudobných intervalov a ich pôsobe..
11,09€
21 dní k pochopení vašich minulých životů (Denise Linn)
21 dní je podľa nových štúdií ideálna doba, ako sa niečo rýchlo ale zároveň kvalitne naučiť. V tomto prípade sa jedná o orientáciu v minulých životoch. Autorka každému z nás prisudzuje nejaký minulý život, ktorý rôznymi spôsobmi skryto vstupuje do..
7,25€
Meditace nad tarotem
Premýšľavý a zbožný kresťan nám vo svojom obsiahlom a popravde celoživotnom diele odhaľuje symboly kresťanského hermetizmu s mnohými jeho rovinami mystiky, gnózy a mágie, pričom zohľadňuje tiež kabalu a isté prvky astrológie a alchýmie. Tieto symboly..
29,89€
Anjeli a dévovia (Flower A. Newhouse)
Správy o anjeloch sa zachovali už od najstarších čias. Vystupujú nielen v mýtoch, ale i posvätných knihách dávnych ľudských civilizácií. Žeby sa všetci boli mýlili? Existujú anjeli a akí teda sú? Autorka úprimne oboznamuje čitateľov s tajomstvami ..
8,55€
Esoterické úvahy o karmických souvislostech - 1. svazek (Rudolf Steiner)
Prvá časť preslávenej prednáškovej série Rudolfa Steinera zahŕňa prednášky o tvorbe karmických síl a o karmickej podmienenosti osude historicky významných jednotlivcov, na ktorých príklade vysvetľuje vesmírne zákonitosti vychádzajúce z ríše príčin. ..
11,75€
Biblické divy a zázraky (Josef Imbach)
4. zväzok edičnej série Základné teologické témy Známy súčasný švajčiarsky teológ rozvíja svoj výklad v niekoľkých rovinách. V prvej časti sa pýta (nábožensko-historicky), akú úlohu zohrali správy o zázrakoch v starovekom svete a ako, "zázra..
10,59€
Experiment - Důkaz o posmrtném životě? (Stéphane Allix)
"Keď zomrel otec, umiestnil som do jeho rakvy niekoľko predmetov. Nikomu som o tom nepovedal. Nejaký čas potom som sa stretol s médiami, s ľuďmi, ktorí tvrdia, že komunikujú s mŕtvymi. Podarí sa im zistiť, o aké predmety išlo? Bol to experiment." ..
11,99€
Člověk a hvězdy (Rudolf Steiner)
Nová astrológia Rudolfa Steinera do seba prijíma Kristov a impulz a do duševne-duchovného charakteru vnáša rozmer slobody a vyššie stupne poznania. Kniha vychádza z toho, že celé dielo R. Steinera doslova dýcha spojením pozemského a hviezdneho bytia ..
13,59€