Poštovné, doručenie a záručná doba

INFORMÁCIE O POŠTOVNOM A DORUČENÍ

 • Náš eshop www.taraezoterika.sk prednostne využíva na doručenie Slovenskú poštu a kuriéra DHL. Cenu za poštovné uvádzame v tabuľkách nižšie, pričom rozlišujeme hmotnosť jednotlivých zásielok, na základe čoho sa určuje výška poštovného.
 • Pri každom produkte uvádzame hmotnosť a hmotnosť Vášho nákupu uvidíte aj v košíku, takže budete informovaní o celkovej hmotnosti Vášho nákupu. Hmotnosť niektorých produktov môže byť orientačná, týka sa to najmä kníh, kde tieto informácie nám dodávajú vydavateľstvá, takže nemôžeme zaručiť, že ich uvádzaná hmotnosť zodpovedá skutočnosti.
 • Hmotnosť jednotlivých zásielok často môže byť vyššia ako hmotnosť tovaru (treba pripočítať balenie, obal tovaru a pod.), čo môže ovplyvniť cenu za poštovné. V prípade, ak by poštovné bolo iné, ako bolo uvedené pri objednávke, tak Vás budeme vopred informovať.
 • Taktiež odporúčame pri objednávaní využívať osobný odber v kamennej predajni Tara na Konventnej 19 v Bratislave (ušetríte poštovné).
 • Balné je už zahrnuté v cene, bez ohľadu na hodnotu Vašej objednávky či počet objednaných titulov.
 • Pri objemnejších zásielkách resp. v prípade rozdelenia objednávky na viacero dodávok Vás o výške poštovného budeme informovať vopred.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vzájomnú spoluprácu i nové zážitky. :)

 

POŠTOVNÉ - SLOVENSKÁ POŠTA

Pri nákupe tovaru nad 59€, v prípade, že zásielka nepresiahne hmotnosť 5 kg., neúčtujeme žiadne poplatky za poštovné a takéto zásielky zasielame Slovenskou poštou 2. triedou. V prípade, ak si želáte tovar zaslať 1. triedou, účtujeme poplatok za poštovné 0,90€. (platné od 31.3.2014). Pri nákupe tovaru do 59€ účtujeme poplatky za poštovné nasledujúcim spôsobom:

 

 • Listy (zásielky do hmotnosti 2 kg.):
Spôsob dopravy Cena za dopravu
Doporučený list, dobierka 1. trieda (do 100g.) 2,65€
Doporučený list, dobierka 1. trieda (do 500g.) 2,95€
Doporučený list, dobierka 1. trieda (do 1kg.) 3,65€
Doporučený list, dobierka 1. trieda (do 2kg.) 4,60€
 
Doporučený list, dobierka 2. trieda (do 100g.) 2,45€
Doporučený list, dobierka 2. trieda (do 500g.) 2,75€
Doporučený list, dobierka 2. trieda (do 1kg.) 3,45€
Doporučený list, dobierka 2. trieda (do 2kg.) 4,40€

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Od januára 2015 je možné zasielať tovar aj do Českej republiky. Pri objednávke tovaru z Českej republiky neposkytujeme zasielanie tovaru na dobierku, spôsob platby akceptujeme vopred platbu na účet.

 • Listy do Českej republiky (zásielky do hmotnosti 2 kg.):
Spôsob dopravy Cena za dopravu
Doporučený list, 1. trieda (do 100g.) 2,60€
Doporučený list, 1. trieda (do 500g.) 4,30€
Doporučený list, 1. trieda (do 1kg.) 8,10€
Doporučený list, 1. trieda (do 2kg.) 12,80€
 
List, 2. trieda (do 100g.) 1,20€
List, 2. trieda (do 500g.) 2,20€
List, 2. trieda (do 1kg.) 5,50€
List, 2. trieda (do 2kg.) 9,00€

 

POŠTOVNÉ - KURIÉR DHL

 • Listy a balíky zasielané kuriérom DHL (platí len pre Slovensko):
Spôsob dopravy Cena za dopravu
Zákazníci (do 10 kg.) 4,20€
Obchodníci (do 20 kg.) 4,20€

 

TERMÍN DODANIA

 • závisí od dostupnosti a množstva tovaru, termín dodania je však obyčajne max. do 14 dní. Veľkú väčšinu objednávok skompletizujeme do 1-3 pracovných dní, následne zásielku odovzdávame na poštu alebo kuriérovi. Každý zákazník je emailom informovaný o odoslaní tovaru.

 

TERMÍN DORUČENIA

Termín doručenia závisí od rýchlosti externých služieb, ktoré používame pri dodaní tovaru:

 • Slovenská pošta I. trieda (listy) - zrýchlená zásielka Slovenskej pošty - doručenie v rámci Slovenska obyčajne na druhý pracovný deň od expedície. Do Česka do 3 - 5 dní.
 • Slovenská pošta II. trieda (listy) - štandardná zásielka Slovenskej pošty - doručenie obyčajne do 2 pracovných dní od expedície. Do Česka do 4 - 7 dní.
 • Osobný odber (SKLAD) - objednaný tovar si môžete prevziať osobne v kamennej predajni Konventná 19 v Bratislave (Suché mýto, staré divadlo Astorka, smer Starý rozhlas – Nový most). O pripravenosti zásielky na osobný odber Vás budeme informovať správou na Vašu e-mailovú adresu, SMS správou, prípadne telefonicky.
 • Kuriérska služba (Slovebská pošta a DHL) – doručenie obyčajne hneď v nasledujúci pracovný deň od expedície.

 

ZĽAVY A VÝHODY

 • pri objednávke nad 59€, v prípade, že zásielka nepresiahne hmotnosť 5 kg. – neplatíte poštovné (viď vyššie)
 • ku každej objednávke automaticky pribaľujeme darček

 

SPÔSOBY PLATBY

 • Prevodným príkazom - Objednávku môžete uhradiť prevodom zo svojho účtu na náš účet číslo SK7109000000005049489604 vedený v Slovenskej sporiteľni, a.s., Bratislava. Po obdržaní a skompletovaní objednávky Vám pošleme konštantný a variabilný symbol a sumu na úhradu. Uvedené údaje slúžia ako podklad pre úhradu prevodným príkazom. Za tovar teda zaplatíte až vtedy, keď Vaša objednávka bude kompletná a pripravená pre expedíciu alebo osobný odber.
 • Dobierka - Sumu za objednaný tovar zaplatíte až pri jeho prevzatí na pošte alebo doručením poštovým kuriérom.

 

STORNO OBJEDNÁVKY

 • Odoslaním objednávky vzniká medzi predajcom a zákazníkom kúpna zmluva. Prosím prečítajte si podmienky odstúpenia od kúpnej zmluvy v našich obchodných podmienkách, bod č. VIII.

 

ZÁRUČNÁ DOBA ZAKÚPENÉHO TOVARU

Na predávaný tovar, pokiaľ nie je určené inak, je poskytovaná zákonná záručná doba 24 mesiacov. Dokladom o predaji je faktúra (resp. pokladničný blok), zaslaná v elektronickej forme emailom, alebo priložená v balíku, ktorá slúži zároveň ako dodací a záručný list. Záručná doba začína plynúť v deň odovzdania tovaru k doručeniu Slovenskej pošte alebo kuriérskej službe.

Reklamácia sa vzťahuje len na preukázateľné výrobné chyby spôsobené výrobcom, ktoré boli zistené ihneď po dodávke tovaru, alebo počas jeho používania (napr. v knihách chýbajúce strany, texty, nesprávne číslovanie kapitol, opakujúci sa text, viditeľné pukliny na soškách, roztrhnuté náramky a pod.). Reklamácia sa nevzťahuje na chyby spôsobené užívateľom počas štandardného používania tovaru.

Upozornenie: Zásielku, ktorá pri preberaní javí jasné známky poškodenia počas prepravy (roztrhnutý obal, deformácie, diera v balíku a pod.) v žiadnom prípade nepreberajte. Predídete tak prípadným komplikáciám pri reklamácii poškodeného tovaru. V prípade, ak zistíte akýkoľvek rozdiel medzi faktúrou (pokladničným blokom) a skutočne dodaným tovarom (v druhu, v množstve alebo cene), alebo obdržíte so zásielkou nesprávne vyplnenú faktúru, či neobdržíte žiaden doklad o nákupe, je Vašou povinnosťou predávajúceho ihneď informovať prostredníctvom emailu, alebo telefonicky.


Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa vrátenia zakúpeného tovaru, napíšte nám e-mail na adresu info@taraezoterika.sk

 

INFORMAČNÉ EMAILY

Počas registrácie do eshopu www.taraezoterika.sk máte možnosť sa prihlásiť na odber noviniek, ktoré spočívajú v zasielaní marketingových informácií, v ktorých Vás budeme informovať o dôležitých veciach v ohľade eshopu alebo produktov. Informácie Vám budú zasielané na email, ktorý ste zadali počas registrácie. Pokiaľ si neželáte dostávať informačné emaily, prihláste sa prosím do svojho účtu a odber noviniek zrušte alebo priamo v reklamnom emaili môžete kliknúť na odkaz pre zrušenie odberov, čím Vašu emailovú adresu automaticky vyradíte z databázy. V prípade problémov alebo pre viac informácií napíšte nám na adresu marketing@taraezoterika.sk s presným popisom problému.

 

Platné od 21. septembra 2017

Dôvod poslednej úpravy:

 • zrušenie odosielanie balíkov Slovenskou poštou z dôvodu nížšej efektivity a častejšom využívaní služieb spoločnosti DHL