Tajné síly přírody a člověka (Karel Weinfurter)

Tajné síly přírody a člověka (Karel Weinfurter)
Kliknite na obrázok a otvorí sa galéria
Výrobca: Fontána
Kód produktu: 0008256
Dostupnosť: 1 kus
Cena: 1 kus 16,15€
Bez DPH: 14,68€
Množstvo: +
-
  -  

"To, čo vieme, toho je veľmi málo - ale čo nevieme, toho je nekonečnosť." (Laplace)

Podávam čitateľom knihu, ktorá pojednáva o veciach a predmetoch, ktoré sú stále skoro všetky na indexe. To jest, veda o nich hovorí len veľmi vzdialene a nerada, a tiež ich väčšinou potiera a síce z dôvodu, že sa to všetko prieči ľudskému rozumu. Mojou úlohou je totiž ukázať okultné náuky celkovo prehľadne. Chcem len podať akýsi ucelený obraz dnešného hnutia okultného, ​​ktoré sa šíri po celom svete s úžasnou silou a ktoré je dnes činiteľom, ktorého si musí všimnúť každý človek, ktorý sa chce pozývať vzdelancom.

Keďže, ako je známe, aj u nás bolo v posledných rokoch náboženstvo všetkých cirkví značne otrasené, lebo aj k nám sa hrnú za všetkých strán rôzne tie sekty a náuky a formy náboženské, aby zatlačili na všetko staré, a pretože okultizmus v istých vrstvách stáva sa akousi náhradou náboženstva, je nutné pozrieť veciam bez predsudkov a vzpriamene do tváre a povedať si: "Kde sme? Stojíme pred ohromným prevratom vedeckého nazerania a duševného vývoja ľudstva, alebo je všetko to pouhou chimérou, ktorá sa za niekoľko rokov rozplynie ako hmla? Stane sa okultizmus základom k novému životu vo vede aj v morálke, alebo je všetko fantáziou a klamom, ktoré zvádza len ľudí chabého rozumu a zlomenej vôle ku groteskným názorom a bludným predstavám, vedúcim dosť často ku zjavom chorobným? "

Odpoveď na tieto otázky môže si dať čitateľ sám, akonáhle preštudoval túto knihu, ktorá prinesie nadbytok látky ku premýšľaniu.

Informácie o vydaní
Autor Karel Weinfurter
Vydavateľ Fontána
Edícia
EAN 9788073368845
ISBN 978-80-7336-884-5
Rok vydania 2017
Jazyk česky
Informácie o knihe
Počet strán 531
Väzba brožovaná
Všeobecné informácie
Hmotnosť 520 g.
Rozmery 125 x 180

Napísať recenziu


Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: