Ajurvéda - Samoliečenie ako náuka (Dr. Vasant Lad)

Ajurvéda - Samoliečenie ako náuka (Dr. Vasant Lad)
Kliknite na obrázok a otvorí sa galéria
Výrobca: Citadella
Kód produktu: 0008733
Dostupnosť: Tovar je dostupný (dodacia lehota 2 dni)
Cena: Tovar je dostupný (dodacia lehota 2 dni) 11,29€
Bez DPH: 10,26€
Množstvo: +
-
  -  

Autor vo svojej prvej monografii podáva ucelený, prehľadný a názorný výklad základných princípov a praktických aplikácií ajurvédy, najstaršieho liečebného systému na svete zameraného na zachovanie zdravia do vysokého veku. Pomocou obrazového materiálu, tabuliek, schém, slovníčka a registra sa čitateľ dozvie množstvo informácií vrátane:

  • histórie a filozofie
  • ľudskej konštitúcie
  • vyšetrovacích techník
  • diagnostiky a liečebných postupov
  • odporúčaní ohľadne detoxikácie
  • regenerácie
  • zdravého stravovania a životného štýlu

Kniha má vzhľadom na čitateľsky prístupný štýl a všestranné zameranie potenciál osloviť najširšiu čitateľskú obec a stať sa neoceniteľnou studnicou základných praktických informácií o ajurvéde pre každého, kto sa zaujíma o zdravovedu a samoliečbu a hodlá naozaj urobiť niečo pre svoje zdravie.

Dr. Vasant Lad pochádza z Indie a má bohaté praktické aj akademické skúsenosti lekára, ktorý vyštudoval nielen tradičnú ajurvédu, ale je dobre oboznámený aj s alopatickou (západnou) medicínou a chirurgiou. Vyštudoval ajurvédsku medicínu a chirurgiu na Univerzite v Pune, kde získal titul bakalára (B.A.M.S), a titul magistra ajurvédy (M.A.Sc) mu udelili na Tilak Ayurved Mahavidyalaya. Tri roky pracoval ako lekár v Ajurvédskej nemocnici v Pune a pätnásť rokov pôsobil ako profesor klinickej medicíny na Univerzite v Pune. V roku 1979 prišiel do Spojených štátov amerických, aby sprostredkoval západnému svetu svoje bohaté skúsenosti z oblasti ajurvédy a venoval sa ajurvédskemu liečeniu. V roku 1984 založil Ústav ajurvédy v Santa Fé (od roku 1986 sídli v Albuquerque v Novom Mexiku), kde dodnes pôsobí ako riaditeľ a profesor.

Dr. Lad je celosvetovo uznávaný odborník na ajurvédu a plodný autor v tejto oblasti. Napísal o ajurvéde jedenásť kníh, stovky príspevkov a iných publikácií. Cestuje po celom svete a prednáša. Len v Spojených štátoch mu vyšlo viac než pol milióna výtlačkov kníh, ktoré boli preložené do vyše dvadsiatich jazykov.

Informácie o vydaní
Autor Vasant Lad
Vydavateľ Citadella
Edícia
EAN 9788081821080
ISBN 978-80-8182-108-0
Rok vydania 2018
Jazyk slovensky
Informácie o knihe
Počet strán 224
Väzba brožovaná
Všeobecné informácie
Hmotnosť -
Rozmery 140 x 200 x 20

Napísať recenziu


Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: