Kadidlá

Kadidlá v ponuke nášho obchodu Tara Ezoterika, Konventná 19, Bratislava - Staré Mesto. Kadidlá sú obyčajne vonné živice, používané v kombinácii s myrhou a balzamom a pri pálení vydávajú korenistú arómu. Používa sa často pri rôznych náboženských obradoch alebo pri meditáciách. Okrem rôznych druhov živíc, kadidlá môžu byť vyrobené z kôry stromov, driev alebo bylín, ako napr. obľúbená šalvia.

Pre pálenie kadidiel odporúčame kadidelnice z našej ponuky.

Zobrazenie: ZoznamVedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Kadidlo Palo Santo 35 g (Mexiko) - drevo
Drevo Palo Santo (Bursera graveolens) tohto stredoamerického stromu má pre danú oblasť nesmierny spirituálny význam. Rastie v Amazónii od Ekvádoru po Peru, čiastočne v Mexiku a bolo odpradávna používané prapôvodnými obyvateľmi pre svoje magické, očis..
7,99€
Bez DPH: 6,66€
Kadidlo Jalovec himalájsky (Nepál) - drevo
Tento druh borievky rastie v Himalájach v nadmorských výškach 3000-6000 m n.m. a vytvára tam husté porasty, o ktorých sa hovorí, že sú domovom bohov. Strom je považovaný za posvätný a používa sa ako najdôležitejšie tibetské vykurovadlo vôbec, či už v..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Kakaové bôby (Ghana)
Kakaovník je malý strom, 4-8 m vysoký, pochádzajúci z hlbokých tropických oblastí Južnej Ameriky. Jeho semená sa používajú na výrobu čokolády i kakaového nápoja. V predkolumbovskej Amerike to bola ovšem významná surovina slúžiaca ako platidlo. Azt..
3,99€
Bez DPH: 3,33€
Kadidlo Kopál Negro (Mexiko) - živica
Stredo a juhoamerické kopály pochádzajú z mnohých rastlín, predovšetkým brezulovitých. Identifikácia živíc je však veľmi zložitá. Medzi tie najcennejšie druhy patrí čierny kopál - negro. Vo svojej domovine sa používa ako významná obetina a potrava bo..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Styrax extra (Veľká Británia) - živica
Styrax (Liquidambar orientalis) produkuje niekoľko druhov ambroní a styraxov rastúcich v Prednej Ázii. Rozdielnym spôsobom spracovávania živice, dreva aj kôry stromov, sa získavajú rôzne sorty styraxu, líšiace sa farbou, konzistenciou aj vôňou. Tá..
7,50€
Bez DPH: 6,25€
Kadidlo Pomarančový kvet (Irán) - bylina
Pomarančovník je menší strom pochádzajúci z južnej Číny. Používajú sa predovšetkým jeho plody, dôležitým produktom sú i kvety. Z kvetov horkého pomaranča sa získava vzácny éterický olej neroli, alebo sa sušia a používajú sa ako vykurovadlo. Pomara..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Harmala (Pakistan) - bylina
Harmala (Peganum harmala), bylina, ktorej domov v Stredomorí, Prednej Ázii, ale aj v Himalájach a Mandžusku. Bola dobre známa aj v antike ako čarovná rastlina. Je to posvätná rastlina starého Orientu, vždy bola cenená ako pre svoje liečebné využitie ..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Piesok do kadidelnice (150 g)
Čistý piesok šedej farby do kadidelnice.. Piesok slúži ako tepelná izolácia žeravého uhlíka do kadidelnice. Do každej kadidelnice, či už kovovej alebo keramickej, treba nasypať piesok podľa potreby tak, aby žeravý uhlík bol dostatočne tepelne izol..
1,50€
Bez DPH: 1,25€
Kadidlo Kanela biela (Haiti) - drevo
Kanela je preslávené vykurovadlo indiánov strednej a južnej Ameriky. Jej kôra vonia po škorici, preto bola v stredoveku mylne považovaná za škoricovník a pri dobývaní Južnej Ameriky spôsobila túžba po jej získaní značné obete. Šamani a šamanky v A..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Uhlík do kadidelnice Excelsior (40 mm)
Uhlík Excelsior do vodnej fajky alebo kadidelnice. Uhlík uchopte kliešťami a zápalkou alebo zapaľovačom zapáľte okraj. Uhlík začne iskriť, položte ho na korunku (hlavu vodnej fajky) alebo do kadidelnice (nezabudnite do kadidelnice umiestniť nehorľ..
1,99€
Bez DPH: 1,66€
Kadidlo Shaabi (Omán) - živica
Kadidlo Shaabi obsahuje drobné aj stredné zrná, tiež veľké zlepence so zvyškami kôry a dreva, poväčšinou tmavej farby. Je považované za najnižšiu kvalitu, napriek tomu ide o kadidlo, ktoré sa dá označiť slovami, veľmi dobré. Vôňa je silne balzamic..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Santalové drevo červené (Afrika)
Už od staroveku je drevo Pterocarpusu santalového (Pterocarpus soyauxii) považované v Indii za brata bieleho santalu, znamená to, že mu boli prisúdené rovnaké vlastnosti a účinky. Spomína sa aj v Biblii. Tvorí základ orientálnych vykurovacích zmesí, ..
2,49€
Bez DPH: 2,08€
Kadidlo Muira Puama (Brazília) - drevo
Muira Puama (Liriosma ovata) je malý strom, pôvodom z Amazónie, ktorý je miestnymi obyvateľmi používaný pre celé množstvo liečebných účelov. V Európe sú najviac cenené jeho afrodiziakálne účinky, výluhy a odvary sa používajú na liečbu impotencie, ..
2,49€
Bez DPH: 2,08€
Uhlík do kadidelnice mini (27 mm)
Uhlík mini na pálenie kadidel v kadidelnici. Horí cca 45 min. Uhlík uchopte kliešťami a zápalkou alebo zapaľovačom zapáľte okraj. Uhlík začne iskriť, položte ho do kadidelnice (nezabudnite do kadidelnice umiestniť nehorľavú podložku alebo nasypať ..
0,99€
Bez DPH: 0,83€
Kadidlo Palo Santo (Mexiko) - drvené
Drevo Palo Santo drvené. Hmotnosť 20 g. Drevo Palo Santo (Bursera graveolens) tohto stredoamerického stromu má pre danú oblasť nesmierny spirituálny význam. Rastie v Amazónii od Ekvádoru po Peru, čiastočne v Mexiku a bolo odpradávna používané prap..
2,40€
Bez DPH: 2,00€
Kadidlo Dračia krv (Jemen) - živica
Dračia krv Jemen (Dracaena cinnabari) je najlepšia sorta Jemenskej dračej krvi, ide o najčistejšiu živicu výnimočnej kvality. Používajte, ak chcete odstrániť silné negatívne vplyvy a energie. Ide o jedno z najsilnejších kadidiel pre tieto účely. V..
11,50€
Bez DPH: 9,58€
Kadidlo Grécke chrámové - Magnólia (Grécko) - zmes živíc
Vykurovanie sa v Pravoslávnej cirkvi prevádzkuje snáď ešte vo väčšej miere, než v katolíckej cirkvi. K chrámovému vykurovaniu sa v Grécku, ale aj v iných oblastiach s pravoslávnou vierou, používajú okrem iného tieto malé valčeky, zložené z mnohých dr..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Myrha (Keňa) - živica
Kadidlo Myrha z Kene (Commiphora myrrha). Myrha, živica myrhovníka rastúceho na severovýchode Afriky a Arabskom polostrove, je spoločne s kadidlom jedným z najstarších a najznámejších vykurovadiel. Jedným z darov Troch Kráľov Kristovi bola myrha. ..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Boswelia Hougari Superior (Omán) - živica
Kadidlo Hougari Superior (Boswellia sacra) je vysoko cenený a kvalitný druh kadidla, veľké belavo zelené kusy s výraznou a citrusovou arómou aj tónmi mandlí, ovocia a kvetín. Z Ománu pochádzajú tie najviac cenené druhy kadidiel, zberajú sa 2x ročn..
7,50€
Bez DPH: 6,25€
Kadidlo Grécke chrámové - Myrha (Grécko) - zmes živíc
Vykurovanie sa v Pravoslávnej cirkvi prevádzkuje snáď ešte vo väčšej miere, než v katolíckej cirkvi. K chrámovému vykurovaniu sa v Grécku, ale aj v iných oblastiach s pravoslávnou vierou, používajú okrem iného tieto malé valčeky, zložené z mnohých dr..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Biely bizón (USA) - zmes
Hopiovia patrili medzi veľmi mierumilovné indiánske kmene v porovnaní s ostatnými, ktoré na území Severnej Ameriky žili. Pokiaľ to len šlo, snažili sa riešiť konflikty s ostatnými aj vnútri kmeňa skôr diplomaticky, dohodou a vytvorením kompromisu, ne..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Sal (Nepál) - živica
Sal (Shorea robusta) je označenie nielen živice, ale aj stromov, ktoré ju produkujú. Tie sú pomaly rastúce, až 35 m vysoké, vyskytujú sa od strednej Indie až po Himaláje. V budhistickej tradícii sa verí, že sa Budha narodil práve pod týmto stromom, r..
4,99€
Bez DPH: 4,16€
Kadidlo Najdi (Omán) - živica
Kadidlo Najdi z Ománu (Boswellia sacra) má stredné a menšie zrná, nájdeme ale aj väčšie kusy. Má zlatú farbu s balzamickou, živicovou, kadidlovou, mierne korenistou vôňou s nádychom grepu a pomaranča. Rôzne druhy kadidlovníka z čeľade brezulovitýc..
7,50€
Bez DPH: 6,25€
Kadidlo Santal biely (Indonézia)
Santalové drevo (Santalum album) z Indonézie je svojou vôňou najbližšie k indickým druhom. Má sladko zamatovú vôňu s typickými santalovým tónmi, ide o výbornú kvalitu s vysokým obsahom santalového oleja. Santalovník pochádza z Indie, dnes sa ale k..
9,60€
Bez DPH: 8,00€
Kadidlo Kopál biely
Kopálová živica pochádza z rôznych druhov stromov, pôvodná rastlina býva často ťažko identifikovateľná, ich domovina je Stredná a Južná Amerika. Pre predkolumbovské indiánske kultúry to bola najdôležitejšia obetina, majúca rovnaký význam ako ľudská k..
4,99€
Bez DPH: 4,16€