Knihy - História

Knihy - História v ponuke nášho obchodu Tara Ezoterika, Konventná 19, Bratislava - Staré Mesto. Knihy v kategórii História sú zamerané na udalosti v dejinách z ezoterického pohľadu, môžu byť preto zároveň zamerané na mágiu alebo mystiku príp. filozofiu.

Zobrazenie: ZoznamVedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Sněm filosofů
Snem filozofov (Turba philosophorum) je jedným z najslávnejších a najvplyvnejších alchymických traktátov stredoveku. Vo forme zápisnice zo snemu tých Pythagorových žiakov, ktorí zostali (po vyhladení jeho školy roku 510 pr. Kristom), zachytáva obsah ..
19,65€
Bez DPH: 17,86€
Zeme na střeše světa - Z dějin poznávání Tibetu (Josef Kolmaš)
Ide o jedinečnú knihu pojednávajúcej o histórii objavovania a poznávania Tibetu z pera autora najpovolanejšieho. Prof.PhDr. Josef Kolmaš, DrSc. je totiž popredný český tibetológ, sinológ a priekopník československej tibetológie. V rokoch 1994-2002 bo..
13,00€
Bez DPH: 11,82€
Bystvor - Kniha 1 - Bytie a tvorba Slavianov a Árijcov (Svetozár)
V danej knihe autor skúma problémy domácej a svetovej minulosti z pozície našich predkov. Minulosť národov, ktoré žijú na Zemi, sa často stávala dôvodom pre spory a nezhody. V nich spravidla zvíťazil názor toho silnejšieho, ktorý sa následne transfor..
18,89€
Bez DPH: 17,17€
Velcí zasvěcenci - Tajné dějiny náboženství (Eduard Schüré)
Najväčšie zlo našej doby je, že veda a náboženstvo javia sa ako dve protichodné sily, ako dvaja neústupní nepriatelia. Zlo rozumové je tým horšie, že prichádza zhora, zvoľna, ale isto do našej mysle - ako by to bol jemný jed, ktorý by sme dýchali so ..
14,89€
Bez DPH: 13,54€
Angelologie dějin 2 (Emil Páleš)
Je dávno známou, ale nevyriešenou záhadou kultúrnych dejín, že tvoriví géniovia - vedci, umelci, filozofi, politickí a náboženskí vodcovia - prichádzajú vo vlnách. Na rôznych miestach sveta sa vynára podobné estetické cítenie, rovnaké myšlienky, filo..
60,00€
Bez DPH: 54,55€
Angelologie dějin 1 (Emil Páleš)
Doktor prírodných vied RNDr. Emil Páleš, CSc. vyštudoval kybernetiku a na bratislavskej univerzite vyučoval počítačovú lingvistiku. Pôsobil niekoľko rokov aj ako vedúci výskumného problému "Počítačový model slovenčiny" na Jazykovednom ústave Ľudovíta..
50,00€
Bez DPH: 45,45€
Hagakure - kniha samuraje (Cunetomo Jamamoto)
Autorom titulu Hagakure s podnázvom Kniha samuraja je Cunetomo Jamamoto - samuraj klanu Nabešima z kraja Saga, ktorý sa v roku 1700 nechal vysvätiť na kňaza, prijal mníšske meno Gijokuzan Džóšó a potom sa uchýlil do pustovne neďaleko hradu Saga na os..
10,00€
Bez DPH: 9,09€
Konfucius – Hovory (Lun-jü)
Jedno z najvýznamnejších diel čínskej filozofie, v ktorom Majster Kchung-fu-c' (552-479 pr.Kr.), pokladaný čínskou tradíciou za najväčšieho mudrca všetkých čias, zhŕňa princípy konfuciánskej filozofie. Konfucius sa narodil v Čou-i, malom mestečku ..
8,00€
Bez DPH: 7,27€
Bystvor - Kniha 2 - Bytie a tvorba Slavianov a Árijcov (Svetozár)
V druhej knihe "Bystvor - Bytie a tvorba Slavianov a Árijov“ autor popisuje udalosti, ktoré sa odohrali v období od III. storočia p.n.l. po XV. storočie nášho letopočtu a ktoré rozhodujúcou mierou ovplyvnili vznik celého súhrnu príčin a následkov, ve..
17,32€
Bez DPH: 15,74€
Staroveké civilizácie
Keď sa praľudia začali zoskupovať do komunít, vznikli prvé civilizácie. Ako pravekí ľudia vytvárali skupiny, obrábanie pôdy, chov zvierat i obrana sa pre nich stali jednoduchšími. V stredoveku sa na území Číny, Európy a Blízkeho východu vytvorili vys..
8,55€
Bez DPH: 7,77€
Vetřelci dávnověku (Kevin Burns)
Prvá oficiálna sprievodná publikácia k hitovému seriálu Votrelci dávnoveku televíznej spoločnosti History: strhujúca výprava naprieč ľudskými dejinami skúma fascinujúce, stále nezodpovedané otázky o pôvode pozemských civilizácií. Doplnené predslovom ..
20,71€
Bez DPH: 18,83€
Slovania v dávnej minulosti (Nikolaj Sevastjanovič Deržavin)
Od najstarších písomných správ o predkoch Slovanov rozoberá autor postupne Venedov, Antov, východných i západných Slovanov, pobaltských Slovanov atď,. ich osídlenia, spoločenské zriadenia v akých žili, slovanské opevnenia a hrady. Čomu sa venovali..
8,55€
Bez DPH: 7,77€
Tajný příběh Spasitele (Frank Fabian)
Nie je to tak dávno, čo svetovú pozornosť vzrušil nález tzv. Kumránských zvitkov v Izraeli blízko Mŕtveho mora a vzápätí tiež objav knižnice v Nag-Hammádí. Tieto dokumenty akoby úplne odporovali vzletnému a miestami až výbušnom evanjeliu Lukášovom; n..
13,35€
Bez DPH: 12,14€
Templářské meridiány (William F. Mann)
Kniha odhaľuje podstatu templárskej tajnej náuky, ktorá bola kľúčom k ich moci. Dokazuje kartografické vedomosti, ktoré umožňovali templárom plávať cez Atlantik a založiť osady v Novom svete. Vysvetľuje spojenie medzi templárskymi poludníkmi a putova..
8,49€
Bez DPH: 7,72€
Pozemské sítě (Hugh Newman)
Dokazujú staré mapy, že prvé vymeriavanie zemegule prebehlo už pred 12 000 rokmi? Mali kedysi póly inú polohu ako dnes? Existuje tajná sieť spájajúca posvätné miesta starovekých čias? Ako možno počúvať zemským symfoniám? V tejto útlej, zato revolu..
8,45€
Bez DPH: 7,68€
Malá historie draků - 80 ilustrácií (Joyce Hargreavesová)
Prečo sa stretávame s drakmi takmer vo všetkých ľudských kultúrach? Aké geomantické poklady draci strážia? Vo skvostne vyzdobenej knižke rozpráva Joyce Hargreavesová príbehy týchto pozoruhodných živočíchov zo všetkých kútov sveta. Tento bohato ilu..
8,45€
Bez DPH: 7,68€
Na počiatku bol Sumer (Vojtech Zamarovský)
Sumeri sú prvým historicky doloženým národom na svete. Žili v oblasti medzi riekami Eufrat a Tigris na území dnešného Iraku, kde archeológovia vykopali z hlbín tisícročí trosky ich miest a poklady ich umenia. Kniha je doplnená časťou Pocta Vojtech..
12,65€
Bez DPH: 11,50€
Keltové - mýtus a realita (Stefan Zimmer)
Pozoruhodné náboženstvo Keltov, ich kultúra i svet predstavuje stále fascinujúcu tému - nielen pre obdivovateľov druidov či milovníkov dobrodružstva Asterixa a Obelixa... Nová kniha odborníkov z nemeckého nakladateľstva WBG prináša pestrý obraz tohto..
13,59€
Bez DPH: 12,35€
Války Anunnaků - Nukleární sebezničení ve starověkém Sumeru (Chris H. Hardy)
Kniha skúma rozvíjajúce sa vzťahy anunnackých bohov s ľudstvom, ich mocenské boje a podrobnosti ich jadrovej vojny na planéte Zem. Keď došlo v 20. storočí k odpáleniu jadrových zbraní, nebolo to prvýkrát, čo sa ľudia stali svedkami tak strašnej skazy..
17,79€
Bez DPH: 16,17€
Starodávna minulosť kozáctva
Knihu Starodávna minulosť kozáctva treba chápať ako úvod k téme kozáctva a k jeho znovuzrodeniu v Rusku na konci 20. storočia. Zmeny, ktoré nastali začiatkom 90-tich rokov v Rusku, umožnili obnoviť tradičný spôsob života kozákov a ich kultúrnych trad..
9,39€
Bez DPH: 8,54€
Biblické divy a zázraky (Josef Imbach)
4. zväzok edičnej série Základné teologické témy Známy súčasný švajčiarsky teológ rozvíja svoj výklad v niekoľkých rovinách. V prvej časti sa pýta (nábožensko-historicky), akú úlohu zohrali správy o zázrakoch v starovekom svete a ako, "zázra..
9,63€
Bez DPH: 8,75€
Řeka bohů I. - Román ze starého Egypta (Wilbur Smith)
Nevídaná nádhera starovekého Egypta, krajiny faraónov vybudovanej na zlate a umierajúce chamtivými intrigami mocných, ožije vďaka farebnému rozprávaniu mimoriadne talentovaného otroka Taita. Práve on bol vychovávateľom vezírovej dcéry Lostris, neskôr..
12,25€
Bez DPH: 11,14€
Kráľovstvo Slovanov (Mauro Orbini)
Pôvodná kniha Maura Orbiniho Kráľovstvo Slovanov by sa dala rozčleniť na tri časti. V prvej časti je všeobecný prehľad o Slovanoch, druhou časťou je prevzatá kniha, dnes nazývaná Letopis popa Dukljanina (hoci jej názov je tiež Kráľovstvo Slovanov), a..
18,05€
Bez DPH: 16,41€
Posvátná tradice ve starém Egyptě (Rosemary Clarková)
Celé stáročia ľudstvo fascinuje tajomstvo starého Egypta. Každý ďalší archeologický objav však znamená novú hádanku: prečo táto starobylá civilizácia stavala toľko chrámov, hrobiek, prečo budovala pyramídy? Skutočným pokladom Egypta je pravý význam a..
25,59€
Bez DPH: 23,26€
Boží mágové - Zapomenutá moudrost ztracené civilizace (Graham Hancock)
Nové archeologické dôkazy pre existenciu prehistorických civilizácií, od autora bestselleru Odtlačky božích prstov. Bestseller Grahama Hancocka Odtlačky božích prstov, rozsiahle pátranie po tajomstve našej minulosti a po dôkazoch stratenej prehistori..
27,75€
Bez DPH: 25,23€